Дослідження тривало шість років. У ньому взяли участь 500 тис. добровольців. За цей час було зареєстровано понад 2,5 тис. випадків раку кишечника.
Ті досліджувані, які вживали в їжу близько 76 грамів червоного і переробленого м’яса в день, захворювали на рак кишечника на 20% частіше ніж ті, хто їв 21 грам продукту і менше.
Також вчені з’ясували, що любителі алкоголю хворіють на рак кишечника на 8% частіше, ніж непитущі.
Тим часом, вживання птиці, риби, сиру, фруктів, овочів, чаю і кави на ймовірності розвитку раку кишечника не відбилася.
А споживання клітковини, як виявилося, знижує ризик розвитку раку кишечника.
До слова
При COVID-19 підвищується ризик збільшення в’язкості крові і закупорки судин, саме тому важливо звертати увагу на продукти харчування, а також регулярно вимірювати рівень холестерину.
Відмовитися краще від ковбас, копченостей і свинини. В цілому червоне м’ясо вважається продуктом, який слід вживати з обережністю.
МОЗ України рекомендує обмежити вживання червоного м’яса до 500 грамів на тиждень.
Всесвітня організація охорони здоров’я, тим часом повідомляє про дані, які встановлюють зв’язок між споживанням червоного м’яса і розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози і простати. У багатьох країнах світу органи охорони здоров’я рекомендують обмежити вживання в їжу м’ясної продукції і червоного м’яса, оскільки з ними пов’язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.
Червоне м’ясо — всі види м’яса (м’язової тканини) ссавців, включаючи яловичину, телятину, свинину, ягнятину, баранину, конину і козлятину.