Цитата
“Я звертався до глави держави, попросив включити представників Генпрокуратури в цей процес в частині формування способу захисту. Підготував і відправив листи в Міністерство закордонних справ і Міністерство юстиції в частині обґрунтування позиції, що, на мій погляд, необхідною стороною у справі має бути держава, а не кримські музеї", — заявив Аксьонов, якого цитує російське агентство.
Додамо
26 жовтня Апеляційний суд в Амстердамі після 7 років розгляду справи в судових інстанціях прийняв рішення про "скіфське золото" на користь України.
Водночас, згідно з рішенням, сторони все ще можуть подати апеляцію до Верховного Суду Нідерландів.
Раніше в РФ заявили, що касаційна скарга російської сторони до Верховного Суду Нідерландів на рішення суду Амстердама щодо "Скіфського золота" буде подана найближчим часом.
Додамо
Скіфське золото - колекція з більш ніж 2 тис. предметів, які використовувалися для оформлення виставки "Крим: золото і секрети Чорного моря", яка проходила з лютого по серпень 2014 року в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
Невизначена ситуація з нею виникла після окупації Москвою українського Криму в березні 2014 року. Свої права на експонати, вивезені з півострова, заявили музеї окупованого Криму та України. У зв'язку з цим університет Амстердама, який курирує роботу музею Алларда Пірсона, призупинив процедуру передачі цінностей до досягнення домовленості між сторонами або вирішення питання в юридичному порядку.