За його словами, на парламентських виборах Радикальна партія Ляшка може не подолати 5%-ий бар’єр, бо у суспільстві сьогодні є значний попит на нові обличчя.
"Наскільки мені відомо, коли погоджувалися кандидатури Медведчука, Бойка, Рабіновича, коли велися всі ці перемовини, то Рінат Леонідович пропонував ставити не на проросійського кандидата, а на Олега Валерійовича. Але не склалося. Ми бачимо об'єктивно, що попри всі зусилля, телевізійні ресурси, активну підтримку Ляшка з боку медіахолдингу Ахметова, радикал продемонстрував дуже низький результат. Без цієї медійної кампанії він би міг набрати взагалі лише 3%.
Тоді як у 2014 році у Ляшка був набагато більший рейтинг, особливо перед парламентськими. Згодом його рейтинг впав, і він ледь пройшов до Верховної Ради.
Об'єктивно, зараз можна сказати, що є тенденція до подальшого зниження підтримки головного радикала, і на парламентських виборах, як і на президентських, буде реалізовуватися запит на нові політичні сили. Тому, я думаю, якщо не знизиться прохідний поріг до 3%, то у РПЛ, як і у "Самопомочі", є всі шанси не потрапити до наступного скликання парламенту", - розповів Станчевський.
Окрім того, на переконання експерта, Ахметов може відмовитися від подальшої підтримки політичної сили Ляшка.
"Є шанси, що Рінат Леонідович припинить співпрацю із проектом. Нові сили, як ми бачимо, зараз мають набагато більшу підтримку, а Рінат Леонідович у нас бізнесмен, і йому буде вигідніше домовлятися із партіями, які 100%-во потрапляють до парламенту і будуть мати там велике представництво. Я вважаю, що це той актив, від якого йому його радники будуть радити позбавитися. Відповідно, є великі сумніви у тому, що Ахметов буде знову вкладатися у передвиборчу кампанію РПЛ", - резюмував Станчевський.
Нагадаємо, як писав УНН, за п’ять років рівень підтримки радикалів на Дніпропетровщині обвалився вдвічі.
При цьому, за падіння підтримки РПЛ, зокрема, у цьому регіоні відповідає голова обласного партійного представництва, нардеп Сергій Рибалка.
Раніше експерти неодноразово заявляли, що саме цей політик розхитує репутацію Радикальної партії.
До брудних плям політичного амплуа Рибалки, зокрема, відносять і напівоголених дівчат, з якими останній улітку позував на яхті, і надмірну любов до розкоші, і невдалі спроби позиціювання себе на міжнародній арені (йдеться про випадок, коли за зустрічі з американськими політиками він заплатив 30 тисяч доларів).
Не менше обурення у колег по парламенту та у суспільстві викликали його спроби лобізму як окремих законопроектів, так і інтересів власної співмешканки (А.Байбородіної), яку Рибалка протягнув до списку авторів одного з проектів закону.
Перелік гріхів нардепа можна продовжувати. Та, ймовірно, що всі вони й відобразилися на виборчому результаті лідера РПЛ під час голосування українців.