ukenru
93-ukrayintsiv-viryat-u-peremogu-ukrayini-u-viyni-optuvannya

93% українців вірять у перемогу України у війні - опитування

 • 383615 переглядiв

КИЇВ. 31 березня. УНН. Загалом 93% українців вірять у перемогу України у війні з рф. З них 79,5% впевнені в цьому, скептиків — лише 3,5% опитаних, йдеться в звіті опитування соціологічної служби Центру Разумкова, пише УНН.

Деталі

93% українців вірять у перемогу України у війні. Не вірять — лише 3,5% опитаних. Від серпня минулого року позиція українців щодо перемоги не змінилися. Серед тих, хто довіряє Президенту України Володимиру Зеленському, вірять у перемогу 96%, серед тих, хто не довіряє — 78%.

Серед тих, хто вірить у перемогу України, 50% вважають, що ця перемога настане до кінця 2023 року, 26% — що вона відбудеться через 1–2 роки, 7% — через 3–5 років, 1% — не раніше ніж за 5 років, і 0,4% — що вона навряд чи настане за їх життя.

Підтримають після перемоги України та деокупації її території повний розрив усіх стосунків з російською федерацією аж до цілковитої заборони на в’їзд росіян в Україну 82% і лише 9,5% -ні. 

За переговории з росією «це дієвий спосіб досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз» 13%, не згодених 72%. Ті, хто вважає, що «переговори з росією слід вести тільки після витіснення її військ на кордони станом на 1991 рік», становлять більшість у всіх регіонах - від 56,5% на Півдні, до 65% на Заході.

Більшість респондентів 58% вважають достатньою гуманітарну іноземну допомогу Україні у війні з росією недостатньою — 27,5%. Також більшість 63,5% вважають достатньою іноземну допомогу у наданні прихистку біженцям, недостатньою — 20%. Ці оцінки практично не змінилися порівняно з вереснем-жовтнем 2022р.

Незмінною залишилася оцінка військово-технічної допомоги як недостатньої, так вважають 69% респондентів, достатньою її вважають лише 23%. 

Якби найближчим часом відбувся референдум стосовно вступу України до НАТО, то за вступ до цієї організації проголосували би 74% усіх опитаних, або 87,5% тих, хто збирається взяти участь у такому референдумі.

Серед тих, хто довіряє Президенту Зеленському, збираються голосувати за вступ до НАТО 79% (при 5,5% тих, хто проти), а серед тих, хто йому не довіряє — відповідно 45,5% і 25,5%.

Отримують інформацію про війну від родичів, друзів, сусідів, колег по роботі, знайомих 48%, з месенджерів (Viber, Telegram, WhatsApp тощо) 47%, соціальних мереж (Фейсбук, Тік Ток, Інстаграм, Твітер тощо) 44%, Youtube 42% Українців.

Серед засобів масової інформації найчастіше називається телемарафон «Єдині новини» 27,5%, та Українські інтернет-ЗМІ 26%. По 17% назвали інші новини українських загальнонаціональних телевізійних каналів та місцеві інтернет-ЗМІ, по 11% — радіо та місцеве телебачення, 9,5% — іноземні ЗМІ, 6% — місцеві друковані видання, 5% — загальноукраїнські друковані видання. Чим старші респонденти, тим частіше отримують новини про війну від телемарафону «Єдині новини» 47% серед тих, кому 60 і більше років. 

Натомість, чим молодші респонденти, тим частіше вони відповідають, що постійно отримують інформацію про війну із месенджерів до Youtube, соціальних мереж, загальноукраїнських Інтернет-ЗМІ, місцевих Інтернет-ЗМІ.

Доповнення 

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року. Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії). Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опитування: 36% українців мають "ксенофобне ставлення" до громадян, які є етнічними росіянами

Українські Національні Новини

Політика