Деталі
Зокрема, Зурабішвілі відповіла на запитання — чи цілеспрямовані європейці, коли президент Європейської ради Шарль Мішель виступає за вступ України до Євросоюзу, але у 2030 році.
На оцінку ведучого, що “2030 рік для українців далекий, а для Грузії може статися і пізніше”, президент Грузії пояснила, що це станеться одночасно.
Цитата
“Ні, я думаю, це відбудеться одночасно. Чи станеться це у 2030, 2031 чи 2029 році, не знаю, але цей обрій буде наступним, як кажуть „big bangs“, наступні члени вступлять приблизно разом. Ми — тріо, Молдова, Україна та Грузія, і у нас це тріо створено.
Ідея Шарля Мішеля, що 2030 рік є обрієм, який обмірковується для розширення, бачиться мені дуже цікавою (можливо, він уже не буде президентом Європейської ради). Поетапне асоціювання країн-кандидатів у ЄС тематично, з тих питань, до яких вони готові, наприклад, транспорт для Грузії, питання транспорту та інфраструктури на Чорному морі, для нас дуже цікаві, звичайно, без права голосу, але це попереднє асоціювання краще підготує кандидатів до того, що на них очікує у відповідний момент”, — сказала президентка Грузії.
Додамо
Як пояснила Зурабішвілі, “дуже цікаво, що ми отримали згоду — рекомендацію Єврокомісії, яку ще має затвердити Євросоюз”.
“Тоді ж у Грузії було проведено опитування з цього питання, кількість прихильників Євросоюзу зросла з 80% до 85%, точну кількість не пам’ятаю, але більшість, коли їх запитують, чому?, каже, що заради безпеки, яку ставить вище за благополуччя та економічний розвитку. Є відчуття, що коли ти на другому боці, ти захищений не обов’язково у військовому сенсі. Є відчуття, що Росія не посміє щось зробити, коли ти з іншого боку”, — сказала президентка Грузії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зідзвонився із президенткою Грузії: йшлося про шлях до ЄС та лікування Саакашвілі
Нагадаємо
Європейська комісія сьогодні офіційно рекомендувала Раді ЄС розпочати процес переговорів з Україною про вступ до ЄС.