Російська техніка, за їхніми даними, згодом буде використовуватися для американських ракет-носіїв типу Antares. Документ сторони, як вказали співрозмовники видання, підписали влітку. Термін виконання контракту — до 2021 року. Суму угоди джерела “Коммерсанта” не розкрили, як і не розповіли і інших деталей про цей договір.
У “Енергомаші” коментувати газеті цю інформацію відмовилися.
Глава “Роскосмосу” Дмитро Рогозін напередодні розповів про залежність Росії від поставок США ракетних двигунів. “Для того щоб вибудувати єдиний стандарт виробничої культури, такої як в НВО „Енергомаш“, зробити його і на Воронезькому механічному заводі, і в нашому пермському підприємстві , необхідні кошти”, — вказував він, відзначаючи, що гроші, які виділяються на це з бюджету, обмежені. Тому корпорація, за словами Рогозіна, змушена сама залучати гроші, яких бракує. В результаті кошти, які “Роскосмос” отримує від США, йдуть на переозброєння вже існуючих і створення нових підприємств, розповів глава організації.
При цьому для “Енергомашу” залежність від контрактів на поставку ракетних двигунів США, як вказало близьке до керівництва “Роскосмосу” джерело “Комерсанта”, є критичною. Жодна з інших країн, за його даними, просто не готова приступити до закупівлі серійних (більше 10 одиниць) партій двигунів.
Як повідомляв УНН, ЗМІ дізналися хто "передав" інформацію про російську гіперзвукову зброю.