Сенатори, як писали раніше американські ЗМІ, можуть приступити до розгляду справи про імпічмент Трампа вже через годину після приведення Байдена до присяги, тобто 20 січня о 13:00 за місцевим часом (20:00 за київським часом), але у ряду законодавців від демократичної партії, за відомостями газети, виникли сумніви в доцільності такої поспішності з урахуванням майбутнього величезного обсягу роботи, пов’язаної з приходом нової адміністрації.
Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер (від штату Нью-Йорк) запропонував працювати на дух напрямках — вранці розглядати запропоновані Байденом кандидатури, а в другій половині дня форсованими темпами здійснювати процедуру імпічменту. Але ця ідея, за відомостями видання, схоже, не приваблює сенаторів-республіканців, які легко можуть її заблокувати і поставити демократів перед вибором — почекати з імпічментом або рішуче домагатися його пріоритетності.
Але деякі демократи, вказує газета, вважають, що затвердження кандидатів нового президента має стати пріоритетним завданням Сенату, інші їхні однопартійці і задаються питанням, чи не погіршить процедура імпічменту і без того непрості міжпартійні відносини між сенаторами в той час, коли демократи так потребують підтримки республіканців у реалізації амбітних планів Байдена, включаючи заходи по боротьбі з пандемією нового коронавірусу і надання допомоги економіці.
“Моїм очевидним пріоритетом є створення можливостей для призначення кандидатів і здійснення законодавчої діяльності, — наводить газета слова сенатора-демократа Кріса Мерфі (від штату Коннектикут). — Я прислухаюся до (наших) лідерів, але не думаю, що нам слід починати цей судовий розгляд одразу ж після інавгурації”.
Даян Файнстайн, сенаторка від штату Каліфорнія, і зовсім назвала обговорення імпічменту Трампа “дискусійним питанням”, які не мають практичного сенсу. “Цей президент (Трамп) залишає свою посаду, тому дане (питання) не має ніякого практичного застосування, але мене влаштовує будь-який розвиток подій”, — цитує її The Hill.
Нагадаємо, контрольована Демократичною партією Палата представників 13 січня схвалила резолюцію про імпічмент Трампа, що є республіканцем. Стаття звинувачення в документі всього одна — підбурювання до заколоту. Після її затвердження Трамп став першим в історії країни президентом, хто двічі зазнав імпічменту. Першу спробу відсторонити його від посади демократи зробили в 2019 році. Палата представників тоді теж затвердила звинувачення в рамках імпічменту, однак Сенат, в якому більшість мали республіканці, на початку 2020 року виправдав главу держави.