ukenru
zhurnalisti-vikrili-yelizavetu-ii-v-zlovzhivannyakh-i-prikhovuvanni-dokhodiv

Журналісти викрили Єлизавету II в зловживаннях і приховуванні доходів

 • 20295 переглядiв

КИЇВ. 8 лютого. УНН. Королева Великої Британії Єлизавета II скористалася процедурою попередньої ревізії та схвалення законопроектів для захисту власних інтересів та приховування доходів. Про це йдеться в розслідуванні видання The Guardian, пише УНН.

Деталі

У Британії діє процедура "королівського згоди", що означає, що парламент повинен отримати згоду монарха на розгляд законопроекту в разі, якщо він може зачепити привілеї та приватні інтереси королівської сім'ї. Видання стверджує, що королева використовувала цю процедуру, щоб в приватному порядку лобіювати зміни в законах.

Журналісти вважають, що більше 1000 законів були перевірені королевою Єлизаветою II або принцом Чарльзом в рамках секретної процедури, перш ніж вони були схвалені обраними членами парламенту.

Величезна кількість законів, які підлягають королівській перевірці, охоплювали різні питання: від правосуддя, соціального забезпечення, пенсій, расових відносин і продовольчої політики до правил, що стосуються плати за парковку автомобілів і суден на повітряній подушці. У розслідуванні відзначається, що закони, які зазнали "схвалення", зачіпали приватну власність королеви та її вкладення.

Журналісти відзначають, що процедура "королівської згоди" застосовувалася набагато частіше, ніж вважалося раніше.

"Під час розслідування були виявлені свідчення того, що королева використовувала цю процедуру, щоб переконати міністрів уряду змінити закон 1970-х років про прозорість, щоб приховати свої приватні статки від громадськості", - пише видання, додаючи, що радники монаршої родини також впливали на владу з метою недопущення запровадження законодавчих змін до державної політики щодо історичних місць, що могло зачіпати нерухомість королеви.

Позиція королеви

У Букінгемському палаці відкинули звинувачення в спробах блокувати законодавчі зміни. Представники монаршої сім'ї заявили, що процедура "королівського згоди" носить формальний характер і монарх дає свою згоду завжди, коли про це просить уряд.

Українські Національні Новини

Новини Світу