За словами М.Кокшарова, 1 березня М.Шлапак знепритомнів у місті Щастя, де потрапив до лікарні. Пізніше його перевезли в обласну лікарню у Сєвєродонецьку. Лікарі констатували інфаркт, вже 2 березня озвучили інший діагноз — розшарування аорти.
“Сьогодні помер в лікарні Сєвєродонецька справжній журналіст, хороший друг, практично всю свою діяльність присвятив АТО. Микола Шлапак. Просимо всіх небайдужих допомогти у доставці Колі з Сєвєродонецька в Харків. Коля помер у відрядженні, перебуваючи в зоні АТО”, — написав він.
Як повідомили у прес-службі Суспільного мовлення, наприкінці березня Миколі Шлапаку мало б виповнитись 36 років. В Харківській обласній державній телерадіокомпані, а згодом — на телеканалі ОТБ Микола Шлапак працював майже 17 років.
Він здійснив кількадесят поїздок на Донбас після початку військового конфлікту. Завдяки його стрім-трансляціям глядачі телеканалу ОТБ та інших філій ПАТ “НСТУ” з перших вуст дізнавались про стан справ на Донеччині та Луганщині. Микола Шлапак спілкувався з українськими військовими, мирними жителями та волонтерами, йдеться на сайті ОТБ.
Ще у 2014-му році в Харкові Микола Шлапак був у числі перших волонтерів, які збирали гуманітарну допомогу та роздавали її вимушеним переселенцям.
У листопаді 2015 року у Харкові розпочав роботу “Музей АТО очима ОТБ”, який відкрився з ініціативи журналістів телеканалу ОТБ (філія НТКУ) та волонтерів. Створенням музею спільно з волонтерами займалися журналісти ТРК Микола Шлапак та Євген Утятников.
Як повідомляв УНН, із травмою лівого ока 2 лютого британського фотографа Крістофера Нунна було евакуювано до обласної клінічної лікарні ім.І.І.Мечникова. У британця була загроза втрати ока, але лікарям вдалося зберегти йому зір. Наразі поранений фотограф йде на поправку у лікарні Дніпра.