"Унаслідок воєнних дій на території області, де органи державної влади у повному обсязі здійснюють свої повноваження, загинули 28 дітей та 85 дітей отримали поранення різного ступеня важкості. Всі поранені діти отримали необхідні медичні послуги у повному обсязі", - сказала начальник служби у справах дітей Донецької облдержадміністрації Наталія Тимофеєва.
Вказано, що на сьогодні під наглядом лікарів первинної ланки охорони здоров’я перебувають 47 таких дітей - 21 дитина виїхала за межі області, 17 дітей досягли повноліття і передані під нагляд дорослої служби охорони здоров’я.
"Діти, яким було необхідне оперативне лікування (протезування), прооперовані в закладах охорони здоров’я інших областей. Після проведення оперативного лікування протезовані всі 7 дітей, які цього потребували. Наразі потреби у заміні протезів або додаткових нейрохірургічних втручаннях у дітей зазначеної категорії немає. В подальшому, за необхідності, заміна протезів здійснюватиметься безкоштовно", - повідомили у пресслужбі.
Зазначається, що внаслідок отримання психологічних травм, більшість дітей, які отримали поранення, потребують реабілітаційного втручання та психологічної підтримки. З цією метою вони забезпечуються санаторно-курортним лікуванням та проходять курси протирецидивного лікування за місцем проживання. Так, у 2019 році реабілітаційне лікування отримали 46 дітей.
"В умовах проведення на території (Донеччини - ред.) операції Об’єднаних сил, в області налагоджена робота з проведення щорічних профілактичних медичних оглядів дітей, у тому числі - у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, мобільними медичними бригадами у складі вузькопрофільних фахівців", - додали у пресслужбі.
Нагадаємо, у МОН розповіли про механізм вступу для дітей з тимчасово окупованих територій.