"Такого лояльного закону про ринок землі, як у нас, ніде немає", - зазначив Зеленський.
Президент також навів приклад відкриття ринку землі у Туреччині.
"У них було багато питань у фермерства, багато питань від уряду, від старого уряду особливо. І було дуже багато різних закликів на різних телеканалах, медіаактивності, були проти. У них більш жорсткіша там була система – вони відкрили його (ринок землі - ред.) для всіх і відкрили, повністю лібералізували у всьому", - зазначив Глава держави.
"Приклади, в 1991 році ми з Туреччиною, ми дивились усі цифри, в 1991 році Україна з Туреччиною була на одному рівні. Все: зростання, ВВП, людей практично було стільки ж. Сьогодні ми бачимо, у них населення в рази більше, у них ВВП в 19 разів, здається, більше. Максимально люди лібералізували економіку, і гроші, кошти, все прийшло в країну", - заявив Зеленський.
Нагадаємо, у ВР збираються розглянути у другому читанні законопроект про ринок землі під час третьої сесії.
Додамо, 28 грудня комітет з питань аграрної та земельної політики проголосував рекомендувати Верховній Раді України ухвалити в цілому законопроект №2178-10 щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.
Раніше народні депутати України, при заблокованій трибуні й крики “Ганьба!”, ухвалили в першому читанні законопроект №2178-10 щодо запровадження ринку землі.
Одним із проблемних питань є дозвіл іноземцям купувати землю. Президент Володимир Зеленський відзначив, що його вирішуватимуть на референдумі українці. Також дискусійним є питання концентрації землі в одні руки. Так, до першого читання пропонувалася концентрація землі в одні руки у 200 тисяч гектарів. Під час підготовки законопроекту щодо продажу землі сільськогосподарського призначення до другого читання Президент Зеленський запропонував продавати в одні руки до 10 тисяч гектарів землі.