“За останній рік ми довели, що Україна дійсно прагне миру. Нам вдалося розблокувати діалог, ми відновили зустрічі лідерів країн Нормандського формату, досягли суттєвого прогресу у взаємному звільненні утримуваних осіб. А з 27 липня розпочався режим всеосяжного припинення вогню, який, попри спроби його зірвати, все ж дає надію на досягнення стабільної “тиші”, — сказав Президент.
З його слів, режим тиші вкрай необхідний, щоб продовжити рух на шляху до миру.
“Наступними кроками на цьому шляху мають стати: виведення незаконних збройних формувань і озброєнь з окупованих територій, повернення контролю над державним кордоном і, врешті-решт, відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів”, — заявив Зеленський.
Зеленський в ООН також закликав долучитись до участі у створенні міжнародної Кримської платформи. Він підкреслив, що питання Криму та Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де лише доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви до роковин окупації будуть вважатися достатньою формою міжнародної реакції.
Президент також заявив, що Україна братиме активну участь в процесі реформування існуючих механізмів ООН.
Як повідомляв УНН, Зеленський заявив, що окупація Криму та війна на Донбасі свідчать про те, що світ урок Другої світової війни не засвоїв. Він також висловився, що рік тому людство не могло уявити собі, що світ в 2020 році охопить пандемія коронавіруса.