За його словами, українська влада може протягом року працювати над угодою про врегулювання конфлікту, але не довше.
Коментуючи зустріч з Путіним в грудні в рамках саміту “Нормандської четвірки”, Зеленський сказав, що вона мала “декілька емоційних аспектів”. Він вважає, що йому вдалося достукатися до російського колеги. “Думаю, він мене почув. У мене було таке відчуття. Сподіваюся, воно не помилкове”, — зазначив український Президент.
На думку Глави держави, сторони повинні гнучко підходити до реалізації Мінських угод про врегулювання конфлікту, які були підписані Україною під тиском. Путін, як сказав Зеленський, неодноразово відмовлявся від його пропозицій з приводу компромісу в реалізації угод.
Президент України підкреслив, що рік для досягнення прогресу відраховує з моменту проведення останнього нормандського саміту. Він зазначив, що “не віддасть п’ять років, які йому дав український народ, на реалізацію “Мінська”, і додав, що у нього є “два або три плани”, як діяти, якщо прогрес не буде досягнутий, але відмовився розкрити їх умови.
Два інші учасники “Нормандської четвірки”, канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон, на думку Зеленського, підтримують Україну, але слова Макрона про необхідність відновлювати відносини з Росією в українського Президента викликають стурбованість. Він сказав, що неможливо грати на двох фронтах одночасно.
Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський розповів, що йому “важко чути”, що його візит в Білий дім до президента США Дональда Трампа тільки готується.