"Глава держави оглянув лабораторію центру та приміщення, де приймають зразки біоматеріалу, відібрані для тестування на наявність COVID-19. Співробітники показали Президенту медичну техніку, зокрема ампліфікатор, придбаний для центру меценатами", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Президент обговорив з персоналом центру проблеми, які необхідно вирішити найближчим часом для підготовки системи охорони здоров'я до можливої другої хвилі поширення коронавірусної хвороби в Україні.
“Сьогодні (3 червня — ред.) в рамках робочого візиту на Хмельниччину Президент України Володимир Зеленський відвідав Хмельницький обласний лабораторний центр. Як і в інших областях, працівники таких лабораторій під час епідемії працюють понаднормово”, — написав Ляшко.
Він розповів, що лабораторія отримує та опрацьовує за добу близько 200 зразків. “Справді складно, не вистачає кваліфікованих кадрів”, — наводить Ляшко слова медпрацівників.
“Але вони віддано працюють, бо не можуть підвести завідувачку лабораторії, область, власне місто та його мешканців. Всі дослідження на COVID-19 роблять оперативно, бо завжди ставлять себе на місце пацієнтів та їх родичів. Якщо б це вони чекали на результати тестів”, — написав заступник очільника МОЗ.
Він додав, що Президент України поцікавився ситуацією із виплатами доплат медичним працівникам та наголосив вкотре на їх пріоритетності. “Гроші в казначействі на такі виплати є, вже підписані відповідні кошториси. Незабаром медики отримають передбачені законом доплати”, — повідомив Ляшко.
Раніше Зеленський разом з представниками офісу президента України та Віктором Ляшко прогулявся центром Хмельницького та скуштував кави.
Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 24 823 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 735 — летальні.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 185 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.