“Атомна енергетика в Україні дуже потужно розвинута. І я вважаю, що нам потрібно підтримувати атомну енергетику. Потрібен баланс і між відновлюваною енергетикою, і тепловою генерацією — вона в нас також буде непогана, але втрачає актуальність, як, у принципі, в цілому світі. Ми плануємо розвиток атомної енергетики в Україні в безпечному форматі. Це не буде ніяк пов’язано з трагедією на Чорнобильській АЕС”, — сказав Президент.
З його слів, за часи незалежності в Україні “багато чого працює” — зокрема, Хмельницька АЕС та АЕС на Рівненщині.
“Зараз ми говоримо про будівництво разом із західними партнерами — США, з французькими компаніями, коли ми кажемо про атомну енергетику, гідроелектростанції. Сьогодні, з сучасними технологіями, вона безпечна і, найголовніше, — екологічно чиста. Я підтримую цю енергетику, адже Україна може генерувати не лише для себе, свого суспільства (вона дешева), а може також експортувати. Коли ми говоримо про гідроелектростанції, нашими партнерами прагнуть виступити і французькі, і китайські компанії”, — додав Глава держави.
Нагадаємо, наприкінці вересня, відповідно до рішення про організацію робіт підготовчого періоду будівництва енергоблоків № 3, 4, на Хмельницькій АЕС, працювала робоча група з опрацювання питань реалізації цього проекту.
Раніше Президент розпорядився добудовувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС, утім, експерти мають застереження. Вони вказують, що конструкції 80-х років і донині не мають ані проекту, ані бюджету.