Цитата
“Я не вважаю, що у нас катастрофа (з питною водою — ред.) поки що. Але вона не має статися з наступними поколіннями, і ми за це відповідаємо. Хто винні — винні всі: винні промисловці, винна велика промисловість через забруднення і річок, і питної води, і в цілому довкілля тощо. Винні ми всі”, — сказав Глава держави.
Деталі
Зеленський зазначив, що на екологічному напрямі в Україні треба попрацювати за багатьма напрямами та ухвалити ще декілька важливих екологічних законів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Держводагентстві розповіли, на яких річках спостерігається маловодність
Він також висловив думку, що “у 2021 році всі головні екологічні закони будуть проголосовані”.
Цитата
“Про РНБО, я був відверто незадоволений доповіддю щодо питної води, щодо забруднення річок тощо. Той аудит, який продемонстрували, я вважаю, що він не зроблений повністю. Вважаю, що трішки більше в цьому популізму. Тому я зупинив це питання на засіданні РНБО і сказав, що повинні нам показати реальну картину, не те що ви показуєте кожному наступному президенту... Буде проведено фундаментальний аудит”, — додав президент.
Додамо
Як йдеться у Національній доповіді про якість питної води та стан питного водопостачання в Україні за 2019 рік, зокрема, на території Донецької області, яка підконтрольна владі України, у джерелах централізованого водопостачання (на водозаборах) для лабораторного контролю за хімічними показниками перевищення встановлених нормативів виявлено у 55,7% (у 2018 — 47,0%); за мікробіологічними — у 6,1% (у 2018 — 4,9%).
Щодо якості питної води з систем централізованого питного водопостачання, то перевищення за хімічними показниками реєструвалися у Маріупольському районі — 52,7% (за загальною жорсткістю, сухим залишком, сульфатам), Лиманському — 44,1% (за кольоровістю, залізом загальним та загальною жорсткістю), Дружківському — 28,7% (за загальною жорсткістю, сухим залишком); Мар’їнському — 35,2% (за загальною жорсткістю, сухим залишком); Слов’янському — 19,9% (за залізом загальним, загальною жорсткістю), Мангушському — 18,3% (за загальною жорсткістю, сухим залишком, сульфатам); за показниками мікробіологічної безпеки — у Добропільскій (11,7%), Костянтинівській (11,7%), Лиманскій (10,8%) Слов’янській (10,3%), Мангушській (10,0%), Краматорській (8,4%), Волноваській (7,1%) філіях. Стосовно якості питної води з сільських водопроводів, то перевищення нормативів за хімічними показниками становить 20,4% (у 2018 — 16,2%); за мікробіологічними — 12,9% (у 2018 — 11,3%); за показниками мікробіологічної безпеки — 23,1% (у 2018 — 26,6%).