Затримки швидкопсувних товарів на кордоні Польщі та України збільшились часом до 7 діб. А загальна сума збитків з початку страйків у перерахунку на одну компанію, за підрахунками, у середньому становить майже 700 тис. євро. Про це повідомили у понеділок у Європейській бізнес асоціації, пише УНН.
Деталі
"Дії протестувальників впливають на діяльність як експортерів, так і імпортерів. Серед компаній, що повідомляють про вплив страйків на їхню роботу, 66% ведуть експортну діяльність та 91% – імпортну", - ідеться у повідомленні.
Товари, які перевозяться вантажними автомобілями, часто мають обмежений термін придатності, тож будь-який простій призводить до значних фінансових втрат, зазначають в асоціації.
"За розрахунками Асоціації, загальна сума збитків з початку страйків у перерахунку на одну компанію в середньому становить майже 700 тис. євро. До того ж, 98% опитаних Асоціацією компаній повідомляють про зростання цін на послуги транспортування", - повідомили в асоціації.
Там зазначають, що окрім страйків з польського боку страйк оголосили також і місцеві українські перевізники.
"Через дії протестувальників з обох сторін очікувані терміни доставки збільшились ще на додаткові 11 діб затримки для товарів не харчової групи та 2-7 доби для продовольчої групи, особливо для швидкопсувних товарів. Ситуація залишається неврегульованою та непередбаченою", - вказали в асоціації.
Асоціація наголосила на важливості забезпечення вільного руху товарів та вантажів через польсько-український кордон, зокрема, швидкопсувних товарів, а також військових та гуманітарних вантажів, палива.