“Азербайджанський газ є новим джерелом поставок газу в Європу, і реалізацією ПГК ми заново складаємо енергетичну карту континенту. Ми повинні забезпечити взаємний баланс інтересів. Всі країни та компанії повинні отримувати прибуток”, - заявив президент Азербайджану.
Таким чином, почалося заповнення Трансанатолійського газопроводу (TANAP) у “Південному газовому коридорі”.
За словами Алієва, наразі учасниками ПГК є сім країн (Азербайджан, Грузія, Туреччина, Греція, Болгарія, Албанія та Італія), і ще три балканські країни планують приєднатися до проекту - Боснія і Герцеговина, Хорватія і Чорногорія.
“Повинні будуватися відгалуження від ”Південного газового коридору“. Європейський ринок дуже важливий для нас”, - підкреслив президент.
Проект “Південного газового коридору” включає у себе розширення Південнокавказького газопроводу Баку-Тбілісі-Ерзурум, будівництво у Туреччині Трансанатолійського трубопроводу (TANAP) і будівництво Трансадріатичного трубопроводу (TAP).
У рамках цього проекту видобутий газ буде доставлятися в Європу за допомогою трубопроводів, загальною протяжністю 3500 км, що проходять через Азербайджан, Грузію, Туреччину, Грецію, Болгарію і Албанію в Італію.
Вартість ПГК становить понад 40 млрд доларів. Основним джерелом газу для цього коридору вважається родовище “Шах-Деніз” на шельфі Каспійського моря з запасами 1,2 трлн куб. м.
На початковому етапі по ПГК планується транспортувати 16 млрд куб. м газу, у тому числі 6 млрд - до Туреччини, а 10 млрд - до Європи. У перспективі ці обсяги планується наростити до 31 млрд куб. м за рахунок будівництва додаткових газокомпресорних станцій.
Запуск TANAP відбудеться 12 червня у Туреччині, а введення в дію ТАП заплановано на 2020 рік.
Раніше в Анкарі назвали дату запуску газопроводу в обхід Росії.