Так, наразі в країні немає доступу до інтернету. Не працюють три аеропорти – Алмати, Актобе та Актау.
Відео захоплення одного з них, в Алмати, протестувальниками сьогодні з’явилось у мережі.
Напередодні люди штурмували будівлі місцевих адміністрацій, державних телеканалів та, за повідомленнями, навіть резиденцію президента.
Протестувальники скидали пам’ятники Нурсултана Назарбаєва, колишнього президента Казахстану і вже ексголові Ради Безпеки.
Сьогодні деякі міста, зокрема і Алмати, перетврились на справжні поля бою. Протестувальники відбирають техніку у силовиків та будують барикади.
На тлі масових протестів, президент Касим-Жомарт Токаєв вернувся до глав держав Організації Договору про колективну безпеку з проханням про допомогу в наведенні ладу в країні. Низка країн вже погодилась направити своїх “миротворців”, перші з них сьогодні прибули в Казахстан – з Росії.
За повідомленнями, іноземних силовиків в країні очікується до 3 тисяч.
Станом на вечір четверга, за даними МВС Казахстану, під час протестів загинуло 18 силовиків. Затримано було майже 2,3 тисячі протестувальників.
Про жертви серед учасників протесту не повідомлялось.
Контекст
Протести в Казахстані спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ: з 60 до 120 тенге за літр.
У ніч на 5 січня через масовий характер мітингів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях надзвичайний стан.
Вранці 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку. Він також доручив ввести тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, бензин і дизель.
Крім того, повідомлялося, що Нурсултан Назарбаєв на тлі протестів піде у відставку.
Доповнення
Напередодні по всій території Казахстану було введено надзвичайний стан і комендантську годину.
Раніше влада оголосила про проведення "антитерористичної операції".