Законопроект про мобілізацію, який вніс у Верховну Раду Кабінет міністрів, не буде проголосовано в такому вигляді, як пропонує уряд. Проект закону буде виноситися на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін. Про це в ефірі телемарафону заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, пише УНН.
Деталі
Війна, яку ми сьогодні маємо на території України, потребує юридичних і правильних мобілізаційних процесів. Тому що той закон, який сьогодні використовується, не відповідає нинішнім реаліям. І тому це дуже добре, що на рівні Генерального штабу, міністерства оборони, міністерства фінансів чи Кабміну в цілому, на рівні профільних комітетів Ради, на рівні експертного середовища відбувається дискусія. Це правильно
Він додав, що за законопроект не буде проголосовано у тому вигляді, як зараз.
"Чи буде він (законопроект – ред.) в такому вигляді? Ні. Безумовно, для того і вноситься певний законопроєкт – для обговорення. Після того, як буде все враховано, будуть внесені відповідні зміни, ми отримаємо більш-менш оптимальний законопроект, який враховує, що в нас довга, масштабна, інтенсивна війна, і рф не буде десь там зупинятись, вона буде тиснути, доки не програє цю війну", - зазначив радник голови ОП.
Подоляк наголосив, що законопроект буде обговорено і врегульовано так, щоб там були відповідні правильні нормативні позиції.
Нагадаємо
Кабінет міністрів 25 грудня зареєстрував у Верховній Раді законопроект щодо питань мобілізації. Серед запропонованих положень є зокрема зниження призовного віку з 27 до 25 років, можливість включати до реєстру боржників осіб, які ухилилися від мобілізації, відміна відстрочки для осіб з інвалідністю ІІІ групи.
Перший заступник голови Верховної ради Олександр Корнієнко заявляв, що Генеральний штаб Збройних сил України, представники профільних комітетів та Міністерство фінансів мають обговорити законопроект про мобілізацію.