“... є дуже гарний діалог на рівні двох профільних відомств — міністерств освіти. Дуже важливим був візит нашого міністра освіти у Київ. Тоді домовились про створення робочої групи, яка стежить за імплементацією даного закону і ситуацією у школах в Україні. Також ми готові надати можливість розглянути, які є можливості для українців у республіці Молдова, щоб разом подивитись, що і як можемо покращити в обох країнах. Ще один момент, де ми можемо сприяти, — освітні програми, підготовка кадрів”, — розповів посол.
Болбочан нагадав, що перше засідання робочої групи відбулось у березні в Україні.
Крім того, за його словами, кілька днів тому в Івано-Франківську відбувся освітній форум, який організував МОН України, у якому взяли участь і представники міністерства освіти Молдови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Румунський депутат про чутливі моменти українського закону про освіту, ООН і Чорне море
“У нас є активний діалог. Не буду приховувати, залишаються певні питання. Найголовніше, аби за столом переговорів ми знайшли, і я упевнений, що знайдемо, взаємовигідне рішення”, — наголосив дипломат.
На уточнення, які питання залишаються, Болбочан пояснив: “Ідеться про те, щоб діти, які навчаються у школах із національними мовами викладання, і надалі мали таку змогу, як в Україні, так і у Молдові. Упевнений, що ми знайдемо спільний підхід. У нас є хороший діалог і важливо, що він був послідовний”.
Дипломат також додав, що є домовленості про спільні візити в Одеську та Чернівецьку області, де проживають компактно молдавани та румуни.
“Ми домовились про відповідні візити у Молдову, туди, де проживають громадяни українського походження. Ми максимально відкриті, ми хочемо спільно шукати рішення, яку будуть на благо наших народів. Також домовились про наступне засідання робочої групи, що відбудеться у Кишиневі у вересні. Це важливо і я упевнений, що саме за столом переговорів ми знайдемо правильне рішення”, — резюмував посол.
Нагадаємо, в Єврокомісії відзначили, що критика українського закону про освіту "непропорційно роздмухана".