Цитата
“Президент Росії Владімір Путін висунув суворий ультиматум. У низці нещодавніх публічних виступів він звернувся з вимогою до США надати „надійні та довгострокові юридичні гарантії“, що НАТО не буде розширюватися на схід. Інакше, натякнули його поплічники, Росія вторгнеться в Україну”, — пише Кулеба.
На його думку, водночас, вимоги Путіна — це дилема для західних держав.
“Якщо Захід поступиться, Росія, безперечно, буде щасливою отримати новоспечене право вето щодо зовнішньої політики України та процесу ухвалення рішень в НАТО. Якщо ж Захід відкине ці вимоги, Путін також буде задоволеним, бо це допоможе йому створити свіже ідеологічне підґрунтя для нового вторгнення в Україну”, — зазначає глава зовнішньополітичного відомства України.
Деталі
Зі слів міністра, той факт, що Путін шукає нове ідеологічне підґрунтя задля вторгнення в Україну, вказує, що він може стояти на межі ухвалення великих рішень. Наприклад, спроби “перекроїти безпековий порядок, який склався в Європі після завершення Холодної війни”.
“Створивши кризу, він сподівається запросити Президента США Джо Байдена за стіл переговорів для її вирішення. За цим столом, уявляє Путін, два лідери будуть креслити нові кордони на мапі Європи, розтинаючи її на нові сфери впливу. Москва фантазує на цю тему вже багато років”, — вважає дипломат.
Він упевнений, що Росія вміє майстерно продавати брехню, і її неправомірні вимоги “гарантій” та односторонніх поступок саме цим і є.
Цитата
"Але ми не маємо купувати те, що нам продають, або й узагалі визнавати пропозицію. Захід не повинен ані потурати Росії, погоджуючись на переговори щодо НАТО, ані робити Росії подарунки, відкидаючи їх. Найкраща стратегія для Заходу — просто ігнорувати їх. Продовжувати раунди переговорів, не піддаючись тиску Путіна щодо України та НАТО. Паралельно США та європейські союзники мають посилити стримування Росії. На відміну від потурання, стримування неодноразово успішно працювало у минулому”, — заявив міністр.
“Мета України проста: мир завдяки силі. На нинішньому етапі США та європейські союзники мають продовжувати говорити з Путіним, аби виграти час для посилення України до такого рівня, який зробить саму опцію нового військового вторгнення неможливою для Росії. Коли такий рівень буде досягнутий, з’явиться можливість справедливого політико-дипломатичного врегулювання на Донбасі, а також, нарешті, вступу України до ЄС і НАТО”, — додає він.
Доповнення
7 грудня відбулись двосторонні переговори президентів США Джо Байдена та РФ Владіміра Путіна у форматі телемосту, які тривали дві години.
В ході зустрічі Путін заявив, що його турбує можливість вступу України в НАТО. Він вважає, що за цим піде розміщення в Україні відповідних військових баз і загрозливої для Росії зброї.
При цьому, Президент США сказав, що в разі вторгнення РФ в Україну, Сполучені Штати зміцнять східний фланг НАТО, а також нададуть Києву більше військової допомоги.
Водночас американський лідер також заявив, що Вашингтон не застосовуватиме військову силу для протидії вторгненню Росії в Україну.