“Більше 90% хворих, які знаходяться в стаціонарах, це люди як раз із групи ризику віком 60-65+. Тому дуже велике прохання, по можливості, якщо є молоді родичі, щоб вони про них подбали.
Щоб пенсіонери зараз без особливої необхідності не їздили в громадському транспорті, не ходили в магазини, щоб родичі купували необхідні речі, залишали їх біля дверей, а пенсіонери мінімально виходили за межі квартири”, — закликала лікар.
За її словами, міській владі треба думати як мінімізувати відвідування пенсіонерами громадських місць, наприклад, поштових відділень чи інших установ, зокрема, і під час оплати комунальних послуг.
“Дуже важливо уникати скупчення людей. Можливо зробити оплату онлайн чи по годинах, щоб не було черг. Це важливо, тому що зараз спостерігається підвищена завантаженість ліжок у лікарнях саме особами похилого віку з тяжкими випадками”, — сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відсьогодні в Україні почало діяти нове карантинне зонування: Київ — у помаранчевій
Мороз зауважила, що значний ризик для осіб похилого віку становитимуть місцеві вибори, власне, день голосування.
“Якщо вже особи похилого віку дуже хочуть виповнити свій громадянський обов’язок, а серед них це завжди високий відсоток, хто приходить на вибори, то звісно це треба робити у масках і обов’язково дотримуватися соціальної дистанції, не забувати про санітайзери, провітрювати приміщення і використовувати одноразові ручки”, — сказала медик.
На думку лікаря, людям похилого віку, ймовірно, краще зовсім відмовитися від відвідування виборчої дільниці.
“Не можна скупчуватися на дільницях, розмовляти з кимось, якщо вже прийшли, то зробили це швидко та пішли. Якщо є якісь симптоми втоми або недомагання тоді зовсім краще залишитися вдома, це обов’язково. Не треба цього героїзму, ніхто не буде чіпляти вам медаль за те, що ви випили таблетку і пішли. Подумайте яка це небезпека для вас та для тих кого ви можете заразити”, — підсумувала інфекціоніст.
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.
Також нагадаємо, що лідерами за показниками зараження коронавірусом залишаються: Київ, Харківська, Одеська та Львівська області. За час пандемії померли в Україні від “ковід” 5000 осіб, переважно, люди старшого віку.
Найбільше летальних випадків зафіксовано у столиці (487 особи).