За її словами, він так і не повернув громаді незаконно привласненні землі, де влаштував свої мисливські угіддя.
Цитата
“Скуратовський зараз у розшуку. А право власності на мисливські угіддя, на скільки мені відомо, від Скуратовського відійшло до одного з нардепів від парламентської групи „Довіра“”, — сказала нардеп.
За інформацією УНН, мова про нардепа Олександра Ковальова. Однак в коментарі агентству він не зміг ані підтвердити, ані спростувати свою причетність до угідь. Втім, про ситуацію — обізнаний.
Доповнення
Мисливські угіддя загальною площею 30,8 тис га розташовані на території Макарівського та Бородянського районів Київської області. У 2012 році Київська обласна рада передала угіддя у користування ТОВ “Мисливсько-рибальському клубу “Ярик”. Терміном на 49 років, сумнівно і без необхідного погодження з сільрадами.
“До мене зверталися представники Немішаєвської селищної ради щодо цієї ситуації. Ми її вивчили, зверталися у САП, у НАБУ. Однак, на скільки мені відомо, угіддя досі обнесені парканом”, — розповідає Василевська-Смаглюк.
Судовий процес повернення угідь у власність держави розпочала Київська обласна прокуратура в 2014 році. Позов прокурорів задовольнив Господарський суд Києва, зобов’язавши Київську облраду розірвати з ТОВ “Ярик” договір оренди. Однак, місцева громада досі не має доступу до угідь.
“Землю нам так і не повернули. Там велика біда з ними — вони ж пов’язані з Ляшком (екс-нардеп і лідер „Радикальної партії“ Олег Ляшко) і Скуратовським. То вони ніде не ділися — ведуть подальшу забудову, це все загороджено, людей туди не пускають. Хто туди не приїздив — далі слів діло не йде. На місцевому рівні ми цю проблему не вирішимо. У ситуацію мають втрутитися нардепи, КМУ і можливо знову суди”, — коментує голова Немішаєвської селищної ради Петро Перевозник.
Важливо знати
Сергій Скуратовський — колишній народний депутат (VIII скликання ВР) від “Радикальної партії Олега Ляшка” і тодішній Голова Комітету ВР з питань будівництва має проблеми із Законом не лише в контексті незаконних мисливських угідь. У 2010-2012 роках він взяв кредит на будівництво ЖК “Софія Київська” у передмісті столиці ( Софіївська Борщагівка) під заставу земельних ділянок та квартир самого комплексу. Гроші Скуратовський кредиторам так і не повернув, а квартири продав людям за схемами, які нині вивчає Національне антикорупційне бюро.
У січні суд арештував рахунки забудовника ЖК “Софія Київська”, його земельні ділянки, а також заборонив вводити в експлуатацію нові будинки, присвоювати їм адреси та підключати до комунікацій.
Майнові претензії у 3 млн грн до забудовника ЖК “Софія Київська” пред’явила і місцева влада через несплату пайового внеску. Втім, у сільраді сумніваються, що забудовник-банкрут зможе сплатити ці кошти.
Деталі про ситуацію в ЖК “Софія Київська” — у сюжеті.