Темою засідання була сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень — академічна доброчесність.
За словами фахівців, дотримання академічної доброчесності педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками передбачає передусім надання достовірної інформації про результати дослідження та власну наукову та науково-педагогічну діяльність.
“Порушенням академічної доброчесності вважається плагіат, фабрикація — фальсифікація результатів досліджень, обман, списування, хабарництво, за що педагогічні, науково-педагогічні й наукові працівники закладів освіти можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності”, — наголосили вони.
Нагадаємо, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич ще восени 2016-го року очікувала, що Верховна Рада ухвалить у другому читанні законопроект про освіту.
За словами Л.Гриневич, потрібен оновлений зміст освіти, оновлені умови навчання і школи, побудовані на засадах партнерства.
Наразі у Міносвіти розраховують на ухвалення закону у квітні-травні 2017 року.