Деталі
Головне митне управління Китаю зазначає, що у січні-лютому імпорт нафти з рф сягнув 15,7 млн т, або майже 2 млн барелів на добу, що на 23,8% більше, ніж за відповідний період 2022 року. Минулого року росія була другим за обсягом постачальником сирої нафти в Китай, відправивши на експорт впродовж року 86,2 млн т сировини.
Імпорт саудівської нафти за два місяці склав 13,92 млн т, що еквівалентно 1,7 млн барелів на добу, порівняно з 1,8 млн барелів роком раніше. Саудівська Аравія у 2022 році була найбільшим нафтовим експортером Китаю, поставивши за рік 87,5 млн т сирої нафти, що еквівалентно 1,75 млн барелів на добу.
Санкції та обмеження ціни на морську російську нафту після вторгнення рф в Україну скоротили кількість покупців поставок із рф, через що російський енергоресурс продається з великими знижками. Одними з головних бенефіціарів дисконту на російську нафту стали недержавні китайські нафтопереробники, багато з яких розташовані у східній провінції Шаньдун.
Вони на початку року купували російську сировину зі знижкою приблизно 8 дол. за барель порівняно з еталонною маркою Brent.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа збирається імпортувати рекордну кількість нафти з США цього місяця - Bloomberg