"У 2019 році до Уповноваженого загалом надійшло 47 393 звернення щодо домашнього насильства, а лише за 8 місяців 2020 року – вже 30 752 звернення. 80% з них – це звернення від жінок ще 20% - від чоловіків. Половина від цих звернень – це скарги на психологічне насильство у родині, 40% - на фізичне, решта - на економічне та сексуальне домашнє насильство", - зазначила Денісова.
За її словами, за усіма випадками вчинення домашнього насильства вона надіслала звернення до поліції, органів соціального захисту, служб у справах дітей, які вже на них відреагували.
Уповноважений також перелічила основні проблеми, які існують в Україні щодо захисту постраждалих від домашнього насильства: недостатня кількість місць у притулках або їх відсутність; неврегульоване питання з влаштуванням жертв домашнього насильства у притулки, бо від них вимагають довідки про відсутність COVID-19, а цей тест потребує коштів, яких у них немає; низька обізнаність працівників соціальної сфери у питаннях запобігання та протидії домашньому насильству.
"Величезною проблемою залишається те, що діти стають свідками домашнього насильства, проте не фіксуються органами соціального захисту як жертви насильства і, відповідно, не отримують допомоги. Зокрема, за даними Мінсоцполітики з 96 358 звернень до органів соцзахисту протягом 1 півріччя 2020 року було здійснено лише 2453 заходи з приводу захисту прав дитини від насильства. І це попри те, що працівники поліції у своїх протоколах фіксують та передають службам у справах дітей інформацію про дітей-свідків", - заявила Денісова.
Нагадаємо, Президент схвалив заходи із запобігання домашньому насильству.