За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп. Найбільше у сфері лісокористування - 67 та надрокористування – 24. Про це повідомив керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора Борис Індиченко під час брифінгу у вівторок, передає кореспондент УНН.
Загалом за час діяльності екологічних прокуратур викрито 101 організовану злочинну групу та злочину організацію. Найбільше у сфері лісокористування - 67 та надрокористування – 24
Наводячи приклад таких злочинів, Індиченко нагадав про випадок щодо незаконної рубки столітніх дубів на території зони відчуження в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
"Останній приклад. Спеціалізованою екологічною прокуратурою повідомлено про підозру низці осіб, у тому числі екскерівникові державного спеціалізованого підприємства, двом правоохоронцям та кільком приватним підприємцям. Які у складі організованої групи здійснили незаконні рубки столітніх дубів на території зони відчуження в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Завдані збитки оцінено в 59 мільйонів гривень", - розповів Індиченко.
Довідка
Рішення про запровадження екологічної спеціалізації прокурорів було ухвалено у березні 2021 року. 23 квітня – в Офісі Генпрокурора було утворено Спеціалізовану екологічну прокуратуру. А з вересня такі ж прокуратури запрацювали в обласних прокуратурах.