“Порятунок людських життів залишається для ЄС та його членів обов’язковим”, — зазначив Аврамопулос.
Єврокомісар особливо виділив “вирішальну роль” неурядових організацій. При рятувальних операціях на морі мова йде про справжню гуманітарну допомогу, яку неприпустимо криміналізувати, підкреслив він. При цьому допомога на морі необхідно надавати відповідно до міжнародних правил і не сприяти розвитку діяльності злочинних угруповань, які організовують доставку мігрантів до Європи, говориться в листі Аврамопулос.
26 березня Євросоюз оголосив про припинення військово-морської операції “Софія” біля берегів Лівії, організованої для боротьби з подібними угрупуваннями і порятунку біженців. Оскільки країни — члени ЄС не змогли домовитися про нову систему розподілу врятованих в Середземному морі мігрантів, надалі спостереження за діяльністю мереж провідників нелегальних мігрантів в рамках місії “Софія” буде проводитися лише з повітря. Однак навчання співробітників лівійської берегової охорони буде продовжено.
Кількість нелегальних мігрантів, що прибувають в Євросоюз в останні роки скорочується. Так, в 2018 році Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів зареєструвало 150 114 нелегальних перетинів кордонів ЄС. Це на 27 відсотків менше, ніж роком раніше.
Як повідомляв УНН, трьох молодих мігрантів, які захопили біля берегів Лівії торговельне судно, яке врятувало їх та ще понад 100 осіб, на Мальті обвинуватили в тероризмі.