“Згідно з висновками європейських експертів, передбачений підхід до визначення індикативної ціни енергетичного вугілля на підставі середньої ринкової ціни вугілля на європейському ринку (АРІ2) є найкращим індикатором зміни цін на вугілля для України та ставить вітчизняний ринок у відповідність з іншими країнами. Це пояснюється тим, що майже весь європейський вугільний бізнес здійснюється за прямим чи непрямим посиланням на API2. Такий показник — найбільш ліквідний, оскільки включає в себе велику кількість цінових пропозицій, що надаються як покупцями, так і продавцями ресурсу”, — процитували у НКРЕКП висновок аналітиків.
Як пише Регулятор, спеціалісти Європейської асоціації вугілля та лігніту вважають, що якщо Україна хоче підтримувати вітчизняний видобуток, необхідно визнавати вплив імпорту та встановлювати ціни для власного вугілля на рівні імпортного паритету. Інші країни у такій самій ситуації визначали ціну імпорту як базову для внутрішнього видобутку, надаючи рівність з імпортом.
Експерт асоціації наголошують, що середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку гарантує надійність та механізм, за допомогою якого ціновий ризик може управлятися шляхом хеджування, — саме це забезпечує прозорість процесів, пропонуючи інвесторам більш стабільне середовище.
Нагадаємо, НКРЕКП скасувала формулу ціноутворення на електроенергію “Роттердам +”.