yevrodeputaty-vzialys-za-dohovory-yes-obhovoriuiut-likvidatsiiu-prava-veto-u-zovnishnii-ta-bezpekovii-politytsi

Євродепутати взялись за договори ЄС: обговорюють ліквідацію права вето у зовнішній та безпековій політиці

 • 16916 переглядiв

Європейський парламент у Страсбурзі прийняв дебати щодо проєкту перегляду договорів ЄС. Більшість євродепутатів в Конституційному комітеті проголосували за пропозицію, яка містить 267 поправок, зокрема скасування права вето в кількох десятках сфер. Про це повідомляє УНН із посиланням на Польське Радіо.

Деталі

Обговорення та голосування у Європарламенті є наступним кроком на шляху до зміни договорів Євросоюзу. Наразі пропозиція депутатів основних фракцій містить 267 поправок. Серед них скасування права вето при голосуванні в Раді Європейського Союзу в 65 сферах, зокрема: зовнішньої політики та політики безпеки, а також зміни структури Європейської комісії та розширення переліку спільних та виключних повноважень Союзу.

Довідково

110-сторінковий звіт був ухвалений наприкінці жовтня Комітетом з конституційних питань Європейського парламенту. Доповідачами документа є депутати Європарламенту Гі Верхофстадт, Свен Сімон, Габріеле Бішофф, Даніель Фройнд і Гельмут Шольц, які представляють п'ять основних фракцій - християнських демократів, соціал-демократів, лібералів, зелених і лівих. Голосування в Європарламенті відбудеться 22.11 близько полудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС змінив процедуру отримання шенгенської візи: документи прийматимуть через онлайн-платформу

Згідно з проектом, безпека, оборона, охорона здоров'я, захист кордонів, зовнішня політика, цивільна оборона, промисловість та освіта перейдуть до спільної компетенції Співтовариства та держав-членів. На противагу цьому, за Союзом залишаться питання екології та біорізноманіття, а також переговори щодо зміни клімату.

Зміни у сфері верховенства права та валюти

Пропозиції щодо змін також включають посилення правил, пов'язаних з верховенством права. Згідно з документом, відповідно до статті 7 Договору про Європейський Союз, який наразі поширюється на Польщу, одне лише виявлення порушення цінностей Союзу майже автоматично спричинить санкції. Передбачається, що спрощення процедури дозволить призупинити членство країн, які порушують "цінності ЄС", такі як "верховенство права", "демократія" чи "права людини". Прихильники реформи запевняють, що збільшення повноважень Євросоюзу у питаннях оборони та військової політики зможуть гарантувати безпеку ЄС у контексті війни в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урсула фон дер Ляєн привітала українців з річницею Євромайдану та заявила про майбутнє України в Європейському Союзі

Ігор Тележніков

Політика

    Популярні

    Прозорість чи ширма: як АРМА передає активи в управління

     • 102327 переглядiв

    7 новорічних фільмів для святкового настрою

     • 105384 переглядiв

    Grimes каже, що Ілон Маск став "невпізнанним"

     • 114193 переглядiв

    Новини по темі

    Щонайменше 53 журналісти загинули у війні в Газі

     • 16667 переглядiв

    Європейський Парламент відкриває офіс в Україні

     • 17051 переглядiв

    "Це питання часу, коли станеться аварія" – Галущенко про ЗАЕС

     • 19347 переглядiв