Деталі
Кошти на цю програму надійдуть, за відомостями видання, з фонду наукових досліджень ЄС Horizon Europe. Крім того, щонайменше 75 млн євро будуть виділені на розробку спеціалізованих тестів для виявлення нових мутацій коронавірусу.
Мета програми — сприяти якнайшвидшому виявленню нових штамів коронавірусу і оперативної адаптації до них використовуваних в Європі вакцин. Передбачається також створення структури, що дозволяє патентовласникам конфіденційно ділитися інтелектуальною власністю з партнерами для розробки більш ефективних препаратів. Для реалізації цих завдань будуть об’єднані зусилля лабораторій членів ЄС, а також ряду інших країн, в тому числі Швейцарії та Ізраїлю.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен раніше визнала в Європарламенті, що Брюссель недооцінив складності, пов’язані з процесом вакцинації проти коронавірусу. ЄС був, за її словами, дуже оптимістичним щодо масового виробництва вакцин і зосередився на розробці препаратів, проте приділив недостатню увагу проблемам, пов’язаним з масовим виробництвом.
Контекст
У січні і лютому ЄС зіткнувся з гострою нестачею вакцин, що випускаються всіма трьома сертифікованими на даний момент західними компаніями: Pfizer, Moderna і AstraZeneca. Проблему вони пояснили недоліком виробничих потужностей. В результаті в першому кварталі ЄС має намір отримати тільки 106 млн доз препаратів. Стабілізація поставок очікується в другому кварталі, коли Брюссель планує вийти на обумовлені в передзамовлені 300 млн доз вакцин за три місяці. 12 лютого голова Єврокомісії заявила, що до кінця вересня повинні бути щеплені від коронавірусу 70% дорослого населення Євросоюзу.