yes-ostatochno-ukhvaliv-shostiy-paket-sanktsiy-proti-rf-yake-naftove-embargo-vseredini

ЄС остаточно ухвалив шостий пакет санкцій проти рф: яке нафтове ембарго всередині

 • 125507 переглядiв

Цитата

"З сьогоднішнім пакетом ми посилюємо обмеження здатності кремля фінансувати війну, запроваджуючи нові економічні санкції. Ми забороняємо імпорт російської нафти до ЄС і цим скорочуємо величезне джерело доходів для росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, що мали місце у Бучі та Маріуполі, і забороняємо більше дезінформаторів, які активно сприяють військовій пропаганді президента путіна", - сказав Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Деталі

Узгоджений пакет включає низку заходів, спрямованих на те, щоб ефективно перешкодити росії продовжити агресію.

Нафта

ЄС ухвалив рішення заборонити купівлю, імпорт або передачу сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поетапна відмова від російської нафти займе від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших продуктів нафтопереробки.

Тимчасовий виняток передбачено для імпорту сирої нафти трубопроводом до тих держав-членів ЄС, які в силу свого географічного положення страждають від особливої ​​залежності від постачання з росії і не мають життєздатних альтернативних варіантів. Йдеться зокрема про Угорщину, про яку повідомлялося раніше.

Більше того, Болгарія та Хорватія також отримають тимчасові виключення щодо імпорту російської морської нафти та вакуумного газойлю відповідно.

Відключення від SWIFT нових російських та білоруських банків

ЄС поширює чинну заборону на надання спеціалізованих послуг з обміну фінансовими повідомленнями (SWIFT) ще на три російські кредитні установи - найбільший російський банк "Сбєрбанк", Московський кредитний банк та Россільгоспбанк - та Білоруський банк розвитку та реконструкції.

Мовлення

ЄС зупиняє мовлення в ЄС ще трьох російських державних телеканалів: "Росія РТР/РТР Планета", "Росія 24" та "Міжнародний ТВ Центр". "Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з росією країн, а також ЄС та його держав-членів", - пояснили у Раді ЄС.

Відповідно до Хартії основних прав, ці заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати діяльність у ЄС, крім мовлення, тобто дослідження та інтерв'ю.

Експортні обмеження

ЄС розширює список осіб та організацій, яких стосуються експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного призначення. Такі доповнення до санкційного списку включають як російські, і білоруські організації. Окрім того, ЄС розширить перелік товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектора оборони та безпеки росії. Це включатиме 80 хімікатів, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

Консалтингові послуги

ЄС заборонить надання в росію бухгалтерських, PR- та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.

Індивідуальні санкції

Крім того, Рада ЄС вирішила запровадити санкції проти додаткових фізичних та юридичних осіб: осіб, відповідальних за звірства, вчинені російськими військами у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників під санкціями, а також компаній, які займаються обороною, та фінансової організації.

При цьому вказано також, що "Європейський Союз непохитний у своєму прагненні допомогти Україні реалізувати її невід'ємне право на самооборону від російської агресії та побудувати мирне, демократичне та процвітаюче майбутнє".

Відповідні правові акти невдовзі буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Доповнення

Європейський Союз у шостому санкційному пакеті проти рф відмовився від санкцій проти глави рпц кіріла, щоб заспокоїти Будапешт.

Також не вдалося домовитися про цілковите ембарго на російську нафту. Про нові санкції домовлялися близько місяця. Каменем спотикання і тут стала позиція Угорщини.

Для запровадження санкцій потрібна єдина позиція усіх 27 країн-членів ЄС.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі