"Уже за перші два місяці поточного року, експорт агарної продукції збільшився на чверть, порівняно з минулим роком, і досяг 3,5 млрд. доларів. В основному даний приріст сформований за рахунок традиційних зернових культур, соняшникової олії, шротів", - зазначив він.
Також, високий темп зростання експорту показала тваринницька продукція, продовжив Жемойда.
"М'ясо птиці - + 28%, живої ВРХ - + 36%, охолоджена яловичина - + 31%, яйця - + 50%, рідкі молоко і вершки - в 2,2 рази", - зазначив він.
Непогані успіхи на зовнішніх риках і у вітчизняних переробників. За рік експорт кондитерських виробів збільшився на 17%, поставки соків - в 2 рази, каже чиновник.
"У сегменті фруктів і овочів: сушені бобові - + 62%, яблука - в 2,2 рази, заморожені ягоди - + 56%", - поінформував він.
Жемойда висловив надію, що в перебігу 2019 року зазначені товарні позиції виступлять драйверами аграрного експорту. Але все буде залежати від врожаю.
"В Україні більше 75% виручки від експорту аграрної продукції, так чи інакше, знаходяться в прямій залежності від майбутнього врожаю", - нагадав він, додавши, що у мінАПК з цього приводу втішні прогнози.
Раніше УНН повідомляв, що Україна в минулому році піднялася на 6-е місце в світовому рейтингу постачальників курятини, обійшовши Росію і Канаду. В ЄС Україна стабільно посідає третє місце серед експортерів, поступаючись тільки Бразилії і Таїланду.
Птахівники забезпечили Україні в 2018 році 500 млн доларів валютної виручки, з них 450 млн доларів - це частка агрохолдингу Юрія Косюка "Миронівський хлібопродукт" (МХП), який є головним експортером в країні. Компанія здійснює 88,2% всіх зовнішніх поставок м'яса птиці на міжнародні ринки.