Деталі
Якщо все піде за планом 69-річного Сі повторно затвердять як генерального секретаря партії, що зміцнить його позицію наймогутнішого лідера Китаю з часів Мао Цзедуна.
Конгрес проводиться двічі на десятиліття і відкрився о 10:00 (2:00 за Грінвічем) у Великій залі народних зборів на площі Тяньаньмень.
Захід, у якому візьмуть участь 2296 делегатів Комуністичної партії, розпочався з виступу Сі, який перебуває при владі з 2012 року.
У його зверненні буде дано оцінку його попередньому терміну та дорожню карту на наступні п'ять років. Промова майже напевно буде довгою. До слова у 2017 році вона тривала три з половиною години.
Основне завдання делегатів - підтримати безпрецедентну кампанію Сі за три терміни правління.
Делегати також оберуть членів Центрального комітету партії, що складається приблизно з 200 членів, який, у свою чергу, обере Політбюро з 25 осіб і Постійний комітет - найвищий керівний орган країни.
Одне з ключових питань обертатиметься навколо того, чи слід підтримувати сувору стратегію нульового рівня Covid для боротьби з пандемією коронавірусу.
Ця політика посилила громадський контроль над китайськими громадянами, кожен рух яких тепер реєструється комп'ютером, у країні, яка вже піддається міжнародній критиці за порушення прав людини.
Майже повне закриття країни для решти світу та неодноразові блокування придушили темпи економічного зростання, які цього року мають стати найслабшими у Китаї за чотири десятиліття, за винятком 2020 року, коли світова економіка постраждала через появу коронавірусу.
Напередодні Конгресу китайські інтернет-цензори видалили практично всі посилання на повідомлення про рідкісну акцію протесту в Пекіні, які засуджують Сі та політику країни щодо Covid.
Конгрес проходитиме відповідно до суворої політики нульового поширення Covid.
Учасникам було наказано проходити щоденні тести на Covid для участі у заходах, деякі з яких проводяться віддалено по відеозв'язку, а не особисто.
Хронологія лідерства у Китаї