wsj-ssha-rozglyadayut-variant-novikh-sanktsiy-proti-rf-dlya-deeskalatsiyi-na-kordoni-z-ukrayinoyu

WSJ: США розглядають варіант нових санкцій проти РФ для деескалації на кордоні з Україною

 • 23712 переглядiв

Деталі

Високопоставлений чиновник Держдепартаменту з європейських справ Карен Донфрід заявила в п'ятницю, що США глибоко занепокоєні "великими і незвичними" пересуваннями російських військ біля України, які, як попереджали американські офіційні особи, можуть стати прелюдією до вторгнення. Вона сказала, що США розглядають низку варіантів і хочуть використовувати зустріч НАТО, щоб обговорити, як Альянс може діяти спільно.

За словами офіційних осіб США, варіанти варіюються від збільшення військової підтримки України до активізації дипломатії для деескалації конфлікту, пише видання.

Україна, хоча і не є членом НАТО, візьме участь у дискусії на зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу, сказала Донфрід.

Напередодні зустрічі представники адміністрації Байдена обговорили різні варіанти, якщо Москва вчинить військові дії проти України в найближчі кілька місяців, заявили офіційні особи США, на яких посилається WSJ.

"Варіанти включають кроки з посилення оборони України, у тому числі забезпечення більшої кількості засобів ППО та іншої військової підтримки, а також введення більш жорстких економічних санкцій проти Росії", - пише видання.

За словами офіційних осіб, зазначає WSJ, "інші варіанти покликані знизити ризик конфронтації з Москвою, включаючи обмеження військових навчань США в Європі, які, на думку росіян, носять провокаційний характер, і призупинення військової допомоги Україні".

"Є набір інструментів, який включає в себе цілу низку опцій. Ми почнемо розмову про те, які варіанти є на столі і що НАТО як Альянс хотів би зробити разом", - сказала Донфрід.

Адміністрація Байдена також, як вказує видання, розглядає можливість відігравати більш активну роль у Мінському процесі. За словами колишніх офіційних осіб, активізація дипломатичних зусиль може сподобатися членам НАТО, які прагнуть зберегти відкритість політичних каналів з Москвою, і може сприяти зусиллям з вироблення спільної позиції всередині Альянсу.

Різноманітність варіантів відображає ширші дебати з приводу політики щодо Росії в адміністрації Байдена. Пентагон і Держдепартамент підкреслили важливість посилення стримування, у той час як Білий дім шукав способи підтримувати "стабільні і передбачувані" відносини з Москвою, оскільки Вашингтон приділяє увагу Китаю і внутрішнім питанням, заявляють офіційні особи США, пише видання.

За словами фахівців з регіональної безпеки, наголошується в статті, Путін, можливо, ще не ухвалив остаточного рішення про те, що він має намір робити, і Росії не потрібно проводити повномасштабне вторгнення для досягнення деяких зі своїх важливих цілей.

Що було раніше

Як писав УНН, ключовою темою під час візиту міністра закордонних справ України на зустріч НАТО в Ризі буде чергове загострення у зв'язку з нарощуванням російських сил на кордоні з Україною, небезпека можливого вторгнення Росії та кроки для недопущення такого сценарію.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі та Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже зараз проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна, зі свого боку, на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи ухвалив Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

Іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною ще наприкінці жовтня.

А напередодні аналітики Conflict Intelligence Team повідомили про рекордне скупчення російських військ на українському кордоні. Дані свідчать про те, що чисельність військ і техніки може зрости найближчим часом.

Тим часом, за інформацією The New York Times, адміністрація президента США Джо Байдена зосереджується на дипломатичних каналах, щоб стримувати президента Росії Володимира Путіна від агресивних дій щодо України.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Бюро економічної безпеки виділили будівлю

     • 24607 переглядiв

    Захворюваність на COVID-19 по Україні перевищено в 7 разів - МОЗ

     • 27015 переглядiв

    В Україні від COVID-19 зробили вже 24 млн щеплень

     • 26985 переглядiв

    Дощі та до 15° тепла: прогноз погоди на сьогодні

     • 17470 переглядiв