“Коли АМКУ зобов’язує скасувати рішення, що це означає: депутати мають підготувати проект рішення про скасування свого рішення, за яке вони проголосували, винести його у сесійну залу і щонайменше 61 депутат Київської міської ради має натиснути кнопку за і проголосувати за цей проект рішення, який продиктував АМКУ”, — зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київрада ігнорує рішення АМКУ скасувати заборону на продаж алкоголю вночі.
За словами депутата, щодо вказаного рішення КМР сьогодні тривають судові спори.
“КМР має позицію, яку продиктували кияни. Було доручення київського міського голови на підготовку цього проекту рішення. Зараз ведуться судові спори, рішення міських рад може бути скасоване або самою міськрадою або у судовому порядку. У судовому порядку — це більш легітимний шлях. Але є вже 8 чи 9 судових позовів щодо оскарження даного рішення. Це більш законний спосіб скасувати його у судах. Але у будь-якому разі є позиція міської влади, є позиція киян, що треба обмежувати продаж алкоголю у нічний час”, — сказав він.
Водночас, нагадаємо, самі кияни позитивних змін від нічної заборони торгівлі алкоголем не відчули. Натомість повідомили про збільшення попиту на підпільні точок торгівлі.
Так, за словами мешканців столиці, “позитиву очікувати (від рішення КМР — ред.) не варто, адже збільшується самогоноваріння”.
“На собі не відчула, але я розумію, чому почастішали випадки алкогольних отруєнь. Це буває так як, наприклад, мама щось забороняє, то дитині це хочеться ще більше. От це теж саме”, — сказала киянка.
“Я думаю, що буде більше різних підпільних. Тому що, якщо комусь не можна, то хтось буде робити так, щоб це було доступно. Тому вночі будуть інші люди продавати”, — зазначив мешканець столиці.