Під час акції люди лежали на землі, а їх силуети обводили крейдою. Таким чином активісти звернули увагу на те, що кожну годину від різних захворювань в нашій країні помирають понад 67 людей. Реформа медицини може зупинити ці смерті та врятувати тисячі українців.
“Українська медицина все менше виконує своє основне завдання — берегти здоров’я громадян. В опитуванні „Індекс здоров’я. Україна — 2016“ проведеного КМІС (Київський міжнародний інститут соціології), українці вказали, що під час стаціонарного лікування у 97% випадках платили за ліки, у 83% — не отримали безкоштовних ліків, 68,7% — займалися самолікуванням, не звертаючись до лікарів”, — сказала учасниця акції Юлія Чабанюк.
Також вона додала, що середня тривалість життя українців становить трохи більше 70 років. Натомість, у Польщі — 76, а у Британії — 81 рік. За основу медичної реформи в Україні була взята система охорони здоров’я Британії.
Представники пацієнтських організацій та активісти звернулися до народних депутатів з вимогою підтримати медичну реформу в Україні та проголосувати пакет законопроектів за медичну реформу, поданий Урядом.
Крім того, через керівника департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Рибальченка, організатори передали лист-звернення голові ОДА Сергію Кузьменку з проханням вплинути на народних депутатів від Кіровоградщини, щоб вони підтримали реформу.
В свою чергу, Олег Рибальченко зауважив, що Кіровоградщина готова до змін, які передбачає медична реформа.
“Реформа зокрема передбачає гарантований державою мінімальний пакет безкоштовної медичної допомоги, куди мають увійти всі невідкладні стани, вся „первинка“ і деякі соціально значущі хвороби (туберкульоз, інфекційні та ін). Пацієнт має розуміти, що саме для нього безкоштовно. Щоб відверто і прозоро було сказано, що оцей перелік буде безкоштовний і жоден лікар не може кудись там направляти докуповувати ліки, щось там робити і таке інше. Щоб було зрозуміло, що саме профінансовано державою і медичною субвенцією, оскільки зараз вона просто розпорошується і фактично всі докуповують якісь ліки, медичні послуги, діагностику”, — сказав чиновник.
Нагадаємо, 6 червня Ужгород флешмобом долучився до акції “Година смерті”.