Цитата:
“Я хотіла зупинитися на онкології, яка забирає багато життів у нашій країні. Щороку, 4 лютого, Міжнародний союз з боротьбі з онкологічними захворюваннями, за підтримки ВООЗ, відзначає Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями... У тому числі, шляхом державного системного підходу до профілактики, раннього виявлення, доступної діагностики та лікування. Саме для реалізації цих підходів МОЗ, спільно з громадськими організаціями, спільно з комітетом Верховної Ради, була розроблена Національна стратегія контролю онкологічних захворювань до 2030 року”, - заявила заступниця міністра.
Деталі
Садов'як відзначила, що при підготовці документу були враховані рекомендації ВООЗ та МАГАТЕ.
“І на сьогоднішній день стратегія підписана міністром охорони здоров'я й направлена в центральні органи виконавчої влади для розгляду, а також на громадське обговорення... Реалізувати національну стратегію ми плануємо до 2030 року, але в нас є й короткострокові плани. У 2021 році ми маємо певний план дій. Плануємо оновити діючі стандарти лікування онкологічних захворювань, а також розробити нові потреби. Ми пропрацьовуємо ряд пріоритетних напрямків у цій патології, щоб якнайшвидше це зробити”, - додала посадовиця.
З її слів, першочергово планується працювати над протоколами та стандартами щодо лікування хвороб, які найбільше обтяжують суспільство.
“Також створимо спільно з ГО комунікаційний план щодо профілактики онкозахворювань. Розпочнемо пілотний проект скринінгу колоректального раку, а також ранньої діагностики раку молочної залози. Плануємо розширити доступ пацієнтів онкологічного профілю до інноваційних лікарських засобів, шляхом проведення оцінки державної технології та укладання договорів керованого доступу”, - підсумувала Садов'як.
Доповнення
У січні міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що МОЗ планує додати третій пакет для надання медичної допомоги пацієнтам із онкологічними захворюваннями — "лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах". Впродовж другого-четвертого кварталу 2021 року планується розширити супровід та лікування пацієнтів з хіміотерапевтичним та радіологічним захворюваннями.
З онкологічними захворюваннями на обліку в медичних закладах України перебуває близько мільйона українців. Щороку 80 тисяч громадян помирає від онкологічного захворювання.
Нещодавно МОЗ додало до переліку 67 лікарських засобів, які закуповуються централізовано, для лікування онкологічних захворювань ще 9 нових позицій.
Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов презентував проект національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року та розповів, досягнення яких 8 цілей вона передбачає.