“Наш сигнал полягає в тому, що у коронавірусу є потенціал стати пандемією, і ВООЗ надає інструменти, щоб допомогти кожній країні підготуватися відповідним чином”, — наводить його слова пресслужба організації в Twitter.
Вперше про небезпеку пандемії внаслідок поширення коронавірусу в ВООЗ заявили 24 лютого.
Гебрейесус також зазначив, що ВООЗ відправила комплекти для проведення аналізів в 57 країн і засоби індивідуального захисту в 85 країн. Крім цього організація підготувала понад 80 тисяч медпрацівників, курси проводилися на декількох мовах.
Гебрейесус заявив, що найбільшу стурбованість зараз викликає поширення нового коронавірусу за межами Китаю. Він зазначив, що за останні дві доби поза межами КНР зареєстровано більше хворих, ніж усередині цієї країни.
“Те, що відбувається в решті світу (за межами Китаю) викликає зараз найбільшу заклопотаність”, — сказав він. Глава ВООЗ повідомив, що поза межами КНР, в 44 країнах, зареєстровано 3474 випадки хвороби, викликаної новим коронавірусом. Померло 54 людини. “За останні два дні число повідомлень про нових хворих в решті світу перевищило число випадків в Китаї”, — зазначив він.
За останні 24 години сім країн вперше повідомили про наявність у них випадків захворювання, викликаного коронавірусом, — Бразилія, Грузія, Греція, Північна Македонія, Норвегія, Пакистан і Румунія. “Мій заклик до всіх країн — використовуйте вікно можливостей зараз. Якщо ви будете діяти рішуче, то зможете стримати поширення вірусу і врятувати життя людей”, — сказав Тедрос Аданом Гебрейесус.
Брифінг ВООЗ у Женеві (перегляд при переході на Twitter):
Daily media briefing on #COVID19 with @DrTedros #coronavirus https://t.co/0MwL15ofKt
— World Health Organization (WHO) (@WHO) February 27, 2020Потрібно діяти швидко, вважає гендиректор ВООЗ. Спалах хвороби в Ірані, Італії і Республіці Корея “демонструє, на що здатний вірус”. За словами глави ВООЗ, необхідні “правильних заходів”. Саме це, за його словами, було зроблено в Китаї.
Гендиректор ВООЗ звернув увагу на те, що в ряді країн, які взяли заходи щодо стримування вірусу, протягом більше двох тижнів не зафіксовано нових випадків захворювання. Це Бельгія, Камбоджа, Індія, Непал, Філіппіни, Росія, Шрі-Ланка і В’єтнам.
“Всі ці країни різні. Але кожна продемонструвала, що рішучі ранні заходи можуть запобігти поширенню вірусу, поки він не набрав силу”, — констатував глава ВООЗ. Він підкреслив, що під час відсутності вакцини від нового захворювання слід вдаватися до тих же способів захисту від інфекції, що і для захисту від грипу, зокрема ретельно мити руки. За його словами, подальший розвиток ситуації залежить від того, які кроки робляться для боротьби з коронавірусом.