Керівник ВООЗ зазначив, що знадобилося близько двох місяців, щоб досягти нинішньої швидкості поширення вірусу, близько 100 тисяч випадків на день, і темпи такого поширення прискорюються в Азії та Америці.
Від 16 червня Китай посилив карантин у частині Пекіна — після того, як китайська столиця прожила понад 50 днів без жодного нового випадку інфікування. 29 житлових комплексів у Пекіні переведені під “закрите управління”, всі пункти пропуску охороняються, і суворий контроль запроваджений за особами, які виїжджають або в’їжджають у ці комплекси.
У Сполучених Штатах близько 20 штатів, які почали відновлювати економічну активність упродовж останніх тижнів, реєструють рекордні кількості нових підтверджених випадків захворювання. Це частково пояснюється збільшенням числа тестувань, але також, кажуть експерти з охорони здоров’я, вказує і на відновлення небезпеки.
За останніми даними університету Джонса Гопкінса, загальне число інфікованих у світі перевищило 8 мільйонів, померли понад 436 тисяч людей.
Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 31 810 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 901 — летальні.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 185 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.