vooz-poperedzhaye-pro-suvoru-zimu-v-ukrayini

ВООЗ попереджає про "сувору зиму" в Україні

 • 456763 переглядiв

Деталі

Одним з пріоритетів ВООЗ в Україні Клюге назвав "підготовку до значних викликів, які принесе зима". "Занадто багато людей в Україні живуть нестабільно, переїжджаючи з місця на місце, мешкаючи в нестандартних будівлях або не мають доступу до опалення. Це може призвести до обмороження, переохолодження, пневмонії, інсульту та серцевого нападу", - попередив він.

За даними уряду України, з початку війни в країні було пошкоджено або зруйновано понад 800 тис. будинків, і "тисячі людей зараз мешкають або в колективних центрах, або у пошкоджених будинках, без необхідного захисту від суворих холодів", зазначив представник ВООЗ.

"Наступна сувора зима може виявитися особливо небезпечною для вразливих людей, включаючи людей похилого віку, пацієнтів з хронічними захворюваннями, а також служби охорони материнства та новонароджених, особливо з урахуванням нинішньої реальності низького охоплення вакцинацією проти COVID-19 та іншими вакцинами", - наголосив Клюге.

Так, він зауважив, що останніми тижнями спостерігається різке зростання кількості випадків COVID, як і в інших країнах Європейського регіону ВООЗ. "Ми повинні підготуватися до збільшення тягаря респіраторних захворювань цієї осені та взимку, оскільки сезонний грип циркулює разом із SARS-CoV-2", - наголосив Клюге.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова ВООЗ закликає до негайних дій щодо боротьби з "руйнівним" затяжним COVID

"Виклики взимку та нещодавня ескалація бойових дій можуть призвести до значного внутрішнього переміщення, причому, як очікується, від 2 до 3 мільйонів людей переміщуватимуться в самій Україні, як і ще один відтік біженців до сусідніх країн", - зазначив голова європейського бюро ВООЗ.

Отже, зазначив Клюге, буде ще велике навантаження на служби охорони здоров'я як в Україні, так і в країнах, які приймають біженців.

Також він вказав, що можуть загостритися проблеми з психічним здоров'ям. "Раніше цього тижня, у Всесвітній день психічного здоров'я, ми відзначили, що наразі майже 10 мільйонів людей потенційно схильні до ризику психічних розладів, таких як гострий стрес, тривога, депресія, вживання психоактивних речовин і посттравматичний стресовий розлад. Цю оцінку було зроблено до ескалації бойових дій цього тижня", - повідомив Клюге.

Серед інших пріоритетних напрямків, за якими ВООЗ має намір працювати в Україні, Клюге виділив ще три:

  • відновлення об'єктів медичної інфраструктури, які постраждали від ударів.
  • задоволення нагальних медичних потреб людей у ​​районах, які знову повернулися під контроль України.
  • реформа охорони здоров'я в Україні, яка успішно почалася до війни і почала приносити хороші результати.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    ВООЗ попереджає про "сувору зиму" в Україні

     • 456763 переглядiв

    Окупанти зранку обстріляли дві громади на Сумщині

     • 100345 переглядiв