“Перша вакцина (від коронавірусу нового типу) може бути готова через 18 місяців”, — зазначив він.
“Розробка вакцин і терапевтичних засобів є однією з важливих складових програми досліджень. Але це тільки одна частина. Знадобиться час на їх розвиток. Але в той же час ми не беззахисні”, — підкреслив глава ВООЗ.
У вівторок в Женеві відкрився дводенний глобальний форум для вироблення заходів по боротьбі з новим коронавірусом. У ньому беруть участь близько 400 експертів з різних країн світу. Основна мета зустрічі — виявити прогалини в знаннях про новий коронавірус і скоординувати міжнародні зусилля в сфері розробки методів лікування.
Як заявив на брифінгу Тедрос Аданом Гебрейесус, ВООЗ не очікує, що цей форум “дасть відповідь на всі питання”. Однак головним підсумком дискусій повинна стати, за його словами, “дорожня карта досліджень”, яка дасть можливість робити інвестиції в боротьбу з коронавірусом, з “ясним розумінням пріоритетів для громадської охорони здоров’я”. В такому випадку інвестиції принесуть найбільший ефект, висловив упевненість гендиректор ВООЗ. Нагадавши про заклик організації до донорів виділити 675 млн доларів на боротьбу з коронавірусом у лютому — квітні, він підкреслив, що кошти потрібні не тільки на перспективу, а й на вирішення завдань, які виникають вже зараз.
"It’s also important to remember that while we need investment in R&D, we also need investment in stopping the #COVID19 outbreak NOW.
Last week, WHO issued a call for $675 million, which is what the world needs to support preparedness & response operations in countries"-@DrTedros
Ground zero: Eight days in Wuhan, cut off from the world.
For eight days, an @AFP team covered the chaos caused by the #coronavirus outbreak in Wuhan, witnessing how life in the Chinese city of 11 million has been turned upside down pic.twitter.com/gqdZhh68HT