Як відзначили у ВООЗ, раніше вченими було встановлено, що спиртні напої можуть викликати як мінімум сім видів раку: рак кишечника (товстої і прямої кишки), рак молочної залози, стравоходу, гортані, печінки, ротової порожнини і горла.
ВООЗ зазначає, що головним канцерогеном в алкоголі є етанол, який пошкоджує клітини організму і підвищує ризик злоякісного переродження. Одночасне вживання алкоголю і тютюну підвищує ризик онкологічних захворювань У кілька разів, підкреслюють в ВООЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВООЗ закликала уряди країн оголосити безпеку продуктів харчування пріоритетним питанням охорони здоров’я
У ВООЗ уточнили, що алкоголь впливає на жіночі гормони, стимулює розростання клітин і збільшує ризик раку молочної залози. Наприклад, якщо жінка вживає чотири келихи вина щодня, ризик розвитку у неї раку молочної залози зростає на 50%.
“Безпечної” дози алкоголю не існує, тобто навіть невеликі обсяги споживання становлять ризик для здоров’я “, - відзначають у ВООЗ.
При цьому вчені підкреслюють, що будь-яке зменшення споживання алкоголю знижує ризик розвитку онкологічних захворювань.
ВООЗ зазначає низьку поінформованість людей про зв’язок спиртних напоїв і раку. Так, проведене раніше британськими вченими дослідження показало, що про таку залежність знають тільки 13% респондентів.
Як раніше повідомляв УНН, кожна десята людина в світі захворює від інфекцій, які виникають через вживання неякісних продуктів харчування.
“За оцінками, 600 мільйонів людей — майже кожна десята людина в світі — хворіє після вживання забруднених харчових продуктів і 420 тисяч людей щорічно вмирають”, — йдеться в повідомленні.