Цитата
"Цей тиждень був тижнем смутку та розчарувань. Але для багатьох із 362 мільйонів людей у 69 країнах, які потребують гуманітарної допомоги, це не смуток чи розчарування. Це питання загрози їхньому майбутньому, майбутньому їхніх дітей та їхніх родин. Вони не сумні, вони злі, схвильовані, стурбовані.
Деякі будуть голодувати, і багато хто може померти в результаті цих рішень. Я закликаю цю Раду та тих, хто за її межами, допомогти докласти всіх зусиль, щоб відновити той маяк надії, який ці дві угоди представляли для всіх нас", - заявив Гріффітс.
Деталі
Він відзначив, що з дня підписання Чорноморської зернової ініціативи минув майже рік, і за цей час з портів України на бортах понад 1000 вихідних суден було експортовано близько 33 мільйонів метричних тонн до 45 країн. Ця угода, зауважив заступник, дозволила Всесвітній продовольчій програмі транспортувати понад 725 000 метричних тонн пшениці на підтримку операцій з надання продовольчої допомоги в Афганістані, Джібуті, Ефіопії, Кенії, Сомалі, Судані та Ємені.
"Ці угоди стали вирішальною міжнародною відповіддю на розгортання продовольчої кризи через підрив безпеки в усьому світі. Підписання також означало щось більше. Це була демонстрація того, що із доброю волею та сумлінністю ми можемо досягти інноваційних сміливих рішень, які ставлять людство над політикою навіть у найекстремальніших обставинах", - заявив він.
Крім цього, як розповів Гріффітс, ініціатива сприяла стійкому суттєвому зниженню світових цін на продовольство, яка була більш ніж на 23% нижче рекордних максимумів. Він висловив розчарування щодо виходу рф із ініціативи, а також засудив обстріл російськими військовими портів Одеси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк про реакцію ООН на ворожі удари по портових містах: "Світова спільнота обирає стояти осторонь"
"Розвиток подій за останні чотири дні викликає тривогу. Повідомляється, що унаслідок російських ударів по об’єктах в Одесі та інших українських портах постраждали люди, зазнала пошкоджень інфраструктура, важлива для експорту продовольства, яка до понеділка вона була захищена... Ескалаційна риторика також загрожує подальшим підривом безпечного транспортування продовольства через Чорне море, Балтійське море або загалом без доступу до портів чи світових ринків", - наголосив він.
Заступник підкреслив, що фермери на тлі непродовження росією угоди та обстрілів країни-агресора можуть "припинити займатися землеробством", що окрім глобальних наслідків "матиме негайний вплив" на внутрішні ціни на продукти харчування та на економіку України.
"Це вплине на продовольчу безпеку всередині України. Тож ми маємо зупинити гуманітарну катастрофу, яка продовжує розгортатися в Україні... їй потрібно покласти край. Необхідно поважати цивільних осіб та цивільну інфраструктуру, руйнування цивільної інфраструктури в українських портах може розглядатися порушенням міжнародного гуманітарного права", - сказав Гріффітс.
Підсумовуючи, він підкреслив, що ООН продовжуватиме співпрацю з усіма залученими, щоб гарантувати, що російські та українські продукти харчування та добрива "можуть і надалі надходити на світові продовольчі ринки".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба про "зернову угоду": ми готові піти на будь-який ризик
Нагадаємо
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган планує переговорити з російським диктатором володимиром путіним щодо поновлення "зернової угоди".