“Тривале перебування на судні таких пасажирів може викликати у них загострення хронічних захворювань та загрожувати їх здоров’ю”, — підкреслив глава відомства.
За його словами, рішення евакуювати людей похилого пасажирів з лайнера було прийнято раніше терміну закінчення карантину на судні, який закінчується 19 лютого. Очікується, що евакуація громадян похилого віку з лайнера може початися вже 14 лютого. У той же час, за даними японського громадського телебачення, рішення буде зачіпати “всіх бажаючих евакуюватися літніх людей у віці від 80 років”.
На борту Diamond Princess знаходяться близько 3,6 тис. осіб з 50 країн, включаючи Україну. Раніше в четвер Міністерство охорони здоров’я, праці і добробуту Японії оголосило про 44 нові випадки зараження коронавірусом на круїзному лайнері. Таким чином, загальна кількість заражених на судні наразі складає 219 людей, включаючи одного співробітника карантинної служби, який працював на судні, про зараження якого оголосили в середу. Наразі відомо про двох українців, що заразились вірусом.
Хворих евакуюють з лайнера і розміщують в японських лікарнях. Судно вийшло з Йокогами 20 січня і повернулося 3 лютого. Серед пасажирів був громадянин Китаю, у якого був виявлений новий коронавірус. Він зійшов 25 січня в Гонконзі. За рішенням влади Японії, круїзний лайнер кинув якір поряд з Йокогамою для проведення медичного огляду всіх, хто знаходиться на борту. На судні діє карантин, який повинен тривати до 19 лютого.
Загальна кількість померлих унаслідок зараження новим коронавірусом у материковому Китаї вже сягнула станом на 13 лютого 1368 осіб, а загальну кількість заражених китайська влада оцінює майже у 60 тисяч людей.