Деталі
Жозеф просить ООН підтримати зусилля поліції, яка відновлює громадський порядок в країні і охороняє ключові об’єкти інфраструктури. Організація може відправити миротворчі сили тільки після того, як це рішення схвалить Рада Безпеки ООН, відзначає агентство.
США відмовили у введені військ
Раніше влада Гаїті звернулися зі схожим проханням і до США, вони розраховували, що Вашингтон зможе надіслати близько 500 військових. В адміністрації Сполучених Штатів заявили, що робити цього зараз не планують.
Контекст
Президент Гаїті Жовенель Моїз був смертельно поранений під час нападу на його резиденцію в ніч на 7 липня. Його дружину — Мартін Моїз доставили з пораненнями в лікарню в США, зараз її стан стабільний. До нападу причетні щонайменше 28 осіб, більшість з них затримані, заявив 8 липня глава поліції країни Леон Чарльз. Влада Гаїті також звернулися до США і ООН з проханням допомогти в розслідуванні вбивства президента.
У країні на 15 днів ввели військовий стан. Жозеф закликав співгромадян зберігати спокій, заявивши, що поліція і збройні сили контролюють ситуацію.
Сенат Гаїті 10 липня вирішив, що тимчасово виконувати обов’язки президента повинен його глава Джозеф Ламберт. Цей крок може посилити політичну кризу в країні. Міністр у справах голосування і міжпартійних відносин Гаїті Матіас П’єр наполягає на тому, щоб Клод Жозеф керував країною до проведення виборів 26 вересня.