vizantiyskiy-spiv-i-prigotuvannya-ayraga-popovnivsya-spisok-nematerialnikh-tsinnostey-yunesko

Візантійський спів і приготування айрага: поповнився список нематеріальних цінностей ЮНЕСКО

 • 21006 переглядiв

КИЇВ. 12 грудня. УНН. Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини включив ще один елемент до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони, і дев'ять елементів до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужба ЮНЕСКО.

Так, новий елемент в Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони: білоруський Весняний обряд "Юраўскі карагод".

Весняний обряд "Юраўскі карагод" проводиться жителями села Погост в День святого Георгія і включає в себе різні церемоніальні заходи.

Таким чином, загальне число елементів, внесених до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони, в рамках сесії Комітету в цьому році становить п'ять елементів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЮНЕСКО висловили готовність допомогти з реконструкцією замку в Японії

Нові елементи в репрезентативності списку нематеріальної культурної спадщини людства:

Вірменська писемність та її відображення в культурі - Вірменія

Елемент включає в себе багатовікове мистецтво вірменської писемності, а також багату культуру декоративного письма і його численні застосування.

Отгонноє тваринництво, сезонне переміщення домашньої худоби з міграційних маршрутах в Середземномор'ї і в Альпах - Австрія, Греція, Італія

Отгонноє тваринництво, сезонне переміщення домашньої худоби міграційними маршрутами в Середземномор'ї і в Альпах, є особливою формою скотарства. Ця практика формує відносини між людьми, тваринами та екосистемами, включає загальні ритуали і соціальні практики, і є одним з найбільш стійких і ефективних методів тваринництва.

Знання, навички, традиції і практики, пов'язані з фініковою пальмою - Бахрейн; Єгипет; Ірак; Йорданія; Кувейт; Мавританія; Марокко; Оман; Палестина; Саудівська Аравія; Судан; Туніс; Об'єднані Арабські Емірати; Ємен

Протягом століть фінікова пальма породила численні пов'язані з нею ремесла, професії і традиції. Носіями і практикуючими є власники ферм з фініковими пальмами, фермери, які займаються вирощуванням дерева, ремісники, що виробляють традиційні вироби, торговці фініками, художники і виконавці фольклорних оповідань і віршів, пов'язаних з фінікової пальми.

"Ommegang" - щорічна історична хода та популярний фестиваль в Брюсселі - Бельгія

"Ommegang" - історичне хода та популярний фестиваль - проходить щорічно в липні протягом двох вечорів в історичному центрі Брюсселя. Святкування починається зі змагання з арбалету і церемонії в Церкві Саблон. Після цього численні групи формують більшу процесію через місто до площі Гран-Плас, де вони приєднуються до брюссельського магістрату.

Фестиваль Santísima Trinidad del Señor Jesús del Gran Poder в місті Ла-Пас - Багатонаціональна Держава Болівія

Фестиваль Gran Poder проводиться щороку в День Святої Трійці в місті Ла-Пас. Парад починається з ходи за участю 40 000 віруючих, які танцюють і співають на честь святого покровителя. Процесія у супроводі 7000 музикантів рухається по вулицях міста в ейфорічній атмосфері.

Традиційна техніка приготування айрага в посудині коокор і пов'язані з нею звичаї - Монголія

Традиційна техніка приготування айрага в посудині коокор і пов'язані з нею звичаї включають виробництво айрага - ферментованого напою з молока кобили - і необхідного для цього обладнання, такого як коокор (посудину з волової шкіри).

Культурний комплекс Бумба-мей-бій штату Мараньян - Бразилія

Культурний комплекс Бумба-мей-бій штату Мараньян - це ритуальна практика, що включає різні форми музичного, хореографічного, виконавської та ігрового вираження. Ця практика дуже символічна. Вона відтворює цикл життя і являє собою метафору людського існування.

Морна - музичний стиль в Кабо-Верде - Кабо Верде

Морна - це традиційна музично-хореографічна практика Кабо-Верде, в яку входять пісні, музика, поезія і танці. Морн можна співати або виконувати на струнних інструментах, таких як гітара, скрипка і гавайська гітара.

Візантійський спів - Кіпр, Греція

Музична система візантійського співу - живе мистецтво, що існує вже понад дві тисячі років - виникло у Візантії. Орієнтоване на музичне вдосконалення літургійних текстів грецької православної церкви, візантійський спів нерозривно пов'язане з духовним життям і релігійним богослужінням.

Повідомляється, що репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства спрямований на підвищення обізнаності громадськості про традиції і знаннях громад без визнання стандартів переваги або винятковості.

Як раніше повідомляв УНН, Всесвітній фонд пам'ятників опублікував список об'єктів культурної спадщини 2020 року, які потребують термінової реставрації.

Українські Національні Новини

Культура

    Популярні

    Новини по темі

    Синоптики спрогнозували погоду в Україні до кінця тижня

     • 17285 переглядiв

    Росія висилає двох німецьких дипломатів

     • 11252 переглядiв