Цитата
«Метою законопроекту є створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України, у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції», - йдеться в пояснювальній записці.
Деталі
Повідомляється, що законопроектом пропонується внести доповнення до законодавства, згідно з якими у період дії воєнного стану зокрема військовослужбовці мають право на участь у комплексі заходів, які реалізуються державою, з метою забезпечення права на біологічне посттравматичне батьківство (материнство).
Зазначається, що законопроектом не передбачається запровадження державних заходів щодо забезпечення посмертного батьківства/материнства. Порядок використання біологічних матеріалів у разі смерті військовослужбовця, згідно з нормами проекту, має визначатись Кабінетом міністрів України з урахуванням вимог законодавства про захист персональної інформації.
Як пояснила народний депутат від «Слуги народу» Оксана Дмитрієва, яка є співавтором законопроекту, на своїй сторінці у Facebook, щодо посмертного батьківства/материнства було окреме обговорення. «Даним проектом ми це не забороняємо, і передбачаємо, що після прийняття цього законопроекту Кабінет міністрів України пропише необхідну процедуру добровільної згоди/незгоди на посмертне використання таких клітин і можливу їх передачу до відповідних банків», - повідомила Дмитрієва.
Також одним з завдань законопроекту є поширення частини гарантій в сфері медичного забезпечення та реабілітаційних заходів, наданих військовослужбовцям, на поліцейських, які виконують службові завдання в районах воєнних дій. Зокрема і щодо права на участь у комплексі заходів, які реалізуються державою, з метою забезпечення права на біологічне посттравматичне батьківство (материнство).
Окрім того, повідомляється, що згідно з розрахунками профільних закладів охорони здоров’я собівартість забору статевих клітин становить близько 450 гривень для чоловіків і близько 1425 гривень для жінок. Необхідні медичні обстеження перед забором клітин в здорових громадян можуть бути проведені в ході загального проходження військово-лікарської комісії.
Доповнення
Як раніше повідомляв УНН, з початком повномасштабної війни постала проблема подальшого використання репродуктивних клітин та ембріонів, що перебувають на збереженні, у разі загибелі одного з подружжя.