Цитата:
"Результат численних перемовин - ми маємо потужну двопартійну і двопалатну підтримку! Наші американські партнери в Конгресі повністю розділяють позицію, що "Північний потік-2" загрожує безпеці України. Відтак, вони готові продовжувати спільно боротися проти цього російського проекту. Інструменти для цього все ще є", - написав Вітренко у своєму Facebook.
Деталі
Він також додав, що обговорив з сенаторами і конгресменами такі важливі для України і "Нафтогазу" теми , як корпоративна реформа, зелена енергетика та інвестиції.
До слова
20 липня американське видання Politico з посиланням на джерела повідомило, що у розпал напружених переговорів з Берліном щодо суперечливого трубопроводу “Північний потік-2” адміністрація Байдена нібито просила Україну не висловлювати невдоволення та не критикувати угоду. Як стверджувало агентство, чиновники також закликали українців не обговорювати з Конгресом плани США та Німеччини.
21 липня радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростував інформацію, опубліковану у виданні Politico, що нібито адміністрація США закликала Україну утриматися від критики “Північного потоку-2”.
Контекст
21 липня Сполучені Штати і Німеччина досягли угоди щодо будівництва російського газопроводу “Північний потік-2” в Європу, без введення подальших санкцій США.
США та Німеччина оприлюднили спільну угоду щодо завершення будівництва “Північного потоку-2”, де обіцяють підтримку суверенітету та незалежності України. Документ має назву “Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей”.
Після цього у спільній заяві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау наголосили, що відмова від спроб зупинити запуск газопроводу “Північний потік-2” створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи.
Доповнення
Офіційні особи США при двох попередніх президентських адміністраціях виступали проти "Північного потоку-2" через побоювання, що це посилить економічний та політичний вплив Москви в Європі. За словами критиків, трубопровід дозволить Кремлю посилити залежність Європи від свого природного газу, а потім використовувати його для шантажу союзників США.
Президент США Джо Байден, прагнучи тісніших зв'язків з Європою і, зокрема, з Берліном, в травні скасував санкції США проти зареєстрованої в Швейцарії російської трубопровідної компанії Nord Stream 2 AG і її виконавчого директора, що, як зазначають аналітики, свідчить про зміну позиції США.
20 липня офіційні особи США заявили, що Байден продовжує виступати проти трубопроводу і розглядає його як спробу Кремля розширити свій вплив на інших, але вважає об'єднану групу союзників найбільш ефективним способом протидії Москві.